2017 yılını ülke, şehir ve meslektaşlarına karşı üstlendikleri sorumlulukları layıkıyla yerine getirmenin çok çalışmış olmanın huzuru ile kapattıklarını belirten Özkara, “2017 yılı sosyal çalışmalarımızla yaşam kalitesini yükseltmeyi ilke edinen sosyal sorumluluk projelerimizle, bunun yanında hep üyelerimizle iletişimde ve iç içe geçirdiğimiz bir yıl odu. 2018 ile birlikte umutların ve beklentilerin yenilendiği bir yıla giriyoruz. Eskişehir Berberler ve Kuaförler Meslek Odası için her yeni yıl yeni bir fırsat penceresi anlamını taşımaktadır” dedi.

2017 yılında odaya kayıtlı 127 iş yerinin açıldığını, 177 iş yerinin kapandığını kaydeden Özkara, bundan sonra ki çalışmalarında mesleği ilgilendiren kanunların yapılaşmasını beklediklerini, o kanunların yapılaşıp, gerçekleşmesiyle meslektaşlarına daha rahat cevap verebileceklerini ifade etti.

10 Ocak 2018 Çarşamba günü Esnaf Kefalet Düğün Salonu’nda 28. Olağan Genel kurulunu yapacaklarını ve genel kurula tüm meslektaşlarını beklediğini vurgulayan Özkara, “Bizim bütün çabamız, bütün gayemiz meslektaşlarımızın yüzünü güldürmek, onları mutlu etmek içindir. Bu yüzden akılla, tutkuyla ve aşkla çalışıyoruz. Eskişehir Berberler ve Kuaförler Meslek Od ası olarak ayrımsız herkese eşit hizmet sunuyoruz. Biz yaşanabilir bir dünyanın emekle, çalışmakla, azim ve kararlılıkla mümkün olduğuna inanıyoruz. Yaptığımız işi biliyoruz, kendimize güveniyoruz. Gelecek güzel günlerin yakın olduğu inancıyla herkesin yeni yılını kutluyor; sonsuz başarı, sevgi, saygı, sağlık ve mutluluk diliyorum” diye konuştu.