'8 ruhun arşa doğru yükseldiği yerden...'

Terör örgütü PYD/PKK’dan temizlenen Raco ve Şeyh Hadid’in bazı yerlerinde meskûn mahal operasyonları yapılırken, Raco belde merkezi ile geçen hafta içlerinde Eskişehir'li  Recep Çetin'in de bulunduğu  8 kahraman askerin şehit düştüğü Keltepe’ye Türk bayrakları dikildi.

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Keltepe’ye dikilmiş Türk bayrağının fotoğrafını sosyal medya hesaplarından, “8 beden toprağa düşerken, 8 ruhun bayrak olup arşa doğru yükseldiği yerden” sözleriyle yayınladı.

"Aynı yerden...

8 beden toprağa düşerken,
8 ruhun bayrak olup, 
Arşa doğru yükseldiği yerden.

#Afrin, Bilal Köyü güneyi,
1082 rakımlı tepe

8 şehidin düştüğü, 
Onlar şehit düşerken,
BAYRAĞIN ŞAHA KALKTIĞI YERDEN.

Afrin Bilal köyü güneyi 1082 RT.

Dün etkisiz hale getirilen 165 teröristle ZDH’de imha edilen terörist sayısı 2777’e ulaştı.

8 şehidimizden sonraki son 4 günde 555 terörist etkisizleştirildi."


142 yer TSK kontrolünde

Önceki gün ele geçirdiği köylerle Afrin ile Cinderes arasındaki bağlantı yolunu kontrol altına alan TSK ve ÖSO, Afrin’in kuzeydoğusunda da Bafiliun’dan sonra Beluşank ve Alıcı köylerini temizledi. Böylece Bafilyon ile Ali Bezanlı köyü arasındaki hatta yakın baraj gölünün hâkimiyeti de büyük oranda TSK ve ÖSO’ya geçti. Yine Afrin’in kuzeydoğusunda bulunan Şaran bölgesindeki tepede bulunan dağ gözlem evi de alındı. Bu sayede, bölgedeki yolların rahatlıkla gözlenebildiği bildirildi. Harekâtın başlangıcından bu yana ele geçirilen yer sayısı dün itibarıyla 142 oldu.