TÜBİTAK tarafından her yıl verilen Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri, 28 Aralık Perşembe günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törene, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan da katılım gösterdi. Bu yıl 4’ü Bilim, 11’i ise Teşvik Ödülü olmak üzere 15 ödül verildi.

"Anadolu Üniversitesinin desteğiyle başvuruda bulundum"


Anadolu Üniversitesinin desteğiyle başvuruda bulunduğunu belirten Doç. Dr. Sevik, ödüle ilişkin, "Bu ödül geçmişten bu yana, Nanomalzemelerin yenilenebilir ve çevre dostu enerji üretimi uygulamaları ile doğrudan ilişkili fiziksel özelliklerinin araştırılması konularındaki yaptığımız çalışmalardan hareketle, gelecekte de nitelikli bilimsel katkılar yapacağınız düşünülerek verilen bir ödül. TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından bu prestijli ödüle lâyık görülmek benim için son derece mutlu edici bir gelişme” ifadelerini kullandı.

TÜBİTAK Teşvik Ödülleri, yaptığı çalışmalarla bilime gelecekte uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip olduğunu kanıtlamış, ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını geçmemiş hayattaki bilim insanlarına veriliyor.