CHP Eskişehir İl Başkanı Rabia Akman'ın açıklaması şu şekilde; "Türkiye’yi yasa boğan sadece Leyla ve Eylül değil ne yazıkki, daha niceleri bizi üzüntüye boğuyor. Bu aşağılık ,insanlık dışı saldırılara, tecavüzlere son verilmesi, şiddetin önüne geçilip çocuklarımıza güvenli bir gelecek yaratılması için artık devletin somut adımlar atması gerekiyor.

Geçmiş dönemlerde yaptıkları gibi çocuk istismarı ve çocuğa yönelik şiddetin araştırmasına yönelik soru önergeleri AKP ‘nin oylarıyla reddedilirken bu kara leke,sesiz kalınarak yeni acılara,tarifsiz üzüntülere zemin hazırlayan hükümetin ta kendisi olmaktan öteye gitmiyor.

Devletin kurumlarının taziye ziyareti yapmaktan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başsağlığı, kınama mesajı yanınlamaktan öteye gitmeyen tutumları, bu aşağılık suçlarla dolu kirli geçmişlerine rağmen dernek ve vakıflar hakkında yürütülen soruşturmaların genişletilmemesi aslında “Bir kereden bir şey olmaz“ diyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ‘nın kör zihniyetinin bir sonucudur.

Bizler çocuklarımıza yönelik her türlü şiddet ve istismarın önlenmesi konusunda atılacak her türlü somut adımın takipçisi olacağız. Artık bu acılar son bulsun, bu utanç bitsin!"