Eğitim dönemini tamamlayan ortaokul öğrencilerine Bando ESES karne gününde gösteri düzenlerken, taraftar grubu Nefer’in temsilcileri başarılı öğrencilere hediyeler verdi.

Eskişehirli gençleri Eskişehirspor tribünlerine çekmek amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirten Nefer grubu lideri Murat Diri, “Biliyorsunuz ki futbol başarıya endeksli gidiyor, endüstriyelleşmenin verdiği bir sonuç olarak. Bizler de Eskişehirspor tribün emekçileri olarak, abilerimiz bando ESES ve okuldaki Eskişehirsporlu hocalarımızın sayesinde böyle bir etkinlik başlattık. Süper Lig’den uzak kaldığımız yıllarda çok fazla kayıp jenerasyon yaşadık. Doğal olarak şehrimizin gençleri başka takımları tutmaya meyillendi.

Bizler bunları önlemek amacıyla bugün burada toplandık. Bandomuz gençlere güzel bir stadyum havası yaşattı. Kardeşlerimizden başarılı olanlara hediyeler dağıtıldı. Bunu biz her dönem yapmayı planlıyoruz. Amacımız burada kayıp jenerasyonların önüne geçmek, Eskişehir sevdasını gelecek nesillere de aşılamak ve taşımak. İleride bu bayrağı bizlerden içlerinden birisi alacak ve umarım Eskişehirspor tribünleri her zaman devam edecek. Eskişehirspor yaşadıkça tribünleri de coşkusunu arttırarak devam edecektir” şeklinde konuştu.

Eskişehirspor’un ve taraftarının büyük sorunlarla başettiğini ifade eden Murat Diri, “Zihnen çok yorulduk. Bu devre arasında kampın güzel geçmesi, mevcut oyuncularımızın dağılmaması, kadromuzun korunması ve morallerin yüksek olması tabi bizi de ikinci yarıya umutlandırıyor. Çünkü sezon küme düşmeme parolasıyla başlamıştık şimdi play-off hayalleri kuruyoruz” ifadelerini kullandı.