Maliye Bakanlığı'nın verilerine göre, en düşük memur emekli aylığı 1978 lira olacak. En düşük SSK emekli aylığı 1570 liraya çıkacak. En düşük esnaf Bağ-Kur emekli aylığı da 1405 lira olacak.

HANGİ BANKA NE TEKLİF EDİYOR?

    Akbank, SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı emeklilerine, maaşlarını taşıdıkları halde 450 lira promosyon veriyor. Bunun için sadece T.C. kimlik numarasını bankaya göstermek yeterli oluyor. E-devlet üzerinden de emekli maaşınızı bu bankaya taşıyabilirsiniz.

   Denizbank da emekli maaşını 3 yıl süre ile alma sözü verene 450 TL ödüyor. Bankanın internet sitesinden de emekli maaşı Denizbank'a taşınabiliyor.

   Vakıfbank bin lira emekli maaşı alana 300, bin ile 2 bin lira alana 375 lira, 2 bin ve üzeri maaş alana 450 lira promosyon ödüyor. Emekli maaşını Vakıfbank'a taşıyan emekliler ücretsiz maaş çekiyor, ücretsiz HGS alabiliyor, maaş hesabından hespa işletim ücreti alınmıyor. Halkbank da emeklilik maaşını kendilerine taşıyanlara Vakıfbank gibi promosyon ödemesi yapıyor.

  1 Ağustos 2017’den itibaren, yeni emekliler (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) ilk maaş ödemelerini ve varsa emekli ikramiyelerini almak için Garanti’yi seçebiliyor. Hem yeni emekliler hem de emekli maaşını Garanti’ye taşıyanlar 450 TL’ye varan promosyon alıyor.

 ING Bank'ta yeni emekliler 2 yeni otomatik fatura talimatıyla birlikte 600TL’ye varan nakit promosyon kazanıyor.

 

    SSK, Bağ-Kur ve sigortalıyken görevinden ayrılmış olan ve özel kanunlar kapsamında bulunan Emekli Sandığı emeklileri, yetkili il ve ilçe müdürlükleri ve e-devlet aracılığı ile ödemelerine aracılık edecek bankalarını değiştirebilirler.