Dünyadaki tüm lions kulüpleri yerel okulları ve gençlik gruplarını“Barış Poster Yarışması” na katılmaya teşvik ederek onları yüreklendirmeyi amaçlamaktadır.

Yarışmaya katılan posterler yaratıcılık, sanatsal beceri ve temayı ifade edişleri açısından değerlendirilmektedir. Değerlendirme sonunda bir kişiye büyük ödül,23 kişiye mansiyon ödülü verilmektedir.

Dereceye giren posterler, Birleşmiş Milletlerin şubat ayında düzenlediği özel oturumunda törenle sergilenerek kazananlara ödülleri verilmektedir. Bu eserler, dünya çapında, internet, medya aracılığıyla da sergileniyor.

Uluslararası Lions Kulüpler Birliğinin bu çalışması Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Yurtta sulh, cihanda sulh.” görüşüyle de örtüştüğü için daha da anlam taşımaktadır.

Böylesine önemli yarışma eserlerinin Eskişehir’de sergilenmesine Eskişehir Dorlions Lions ve Yunusemre Lions Kulüpleri öncülük ederken onlara destek Eskişehir Gelişim Okulları tarafından verildi.

Eskişehir Dorlions Lions ve Yunusemre Lions Kulüpleri başkanları “Barış Poster Yarışması” konusunda öğrencileri yönlendiren Gelişim Okulları öğretmenlerine verdikleri destek için çocuklarımız adına teşekkürlerini iletirken, eserlerin sergilenmesi konusunda kendilerine yer desteği veren Eskişehir Kanatlı Alışveriş merkezi yöneticilerine teşekkürlerini sundular.