Kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere tüm Eskişehirlilerin el becerilerini geliştirebilmeleri, kişisel gelişim sağlayabilmeleri ve meslek sahibi olmaları amacıyla kurulan ESMEK, 2017-2018 döneminde açtığı 154 farklı alanda 14 bine yakın kursiyerin emeklerini ‘Benim Penceremden Yansımalar’ sergisiyle bir araya getirdi. Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde açılışı gerçekleşen ve kadınların büyük ilgi gösterdiği sergiye Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP İl Başkanı Rabia Akman, CHP Milletvekili Adayları ve belediye bürokratları katıldı.

Açılışta konuşan Başkan Büyükerşen “Sergiler, söyleşiler, konserler, geziler, eğitim çalışmaları ile toplumun her kesimine hitap eden ESMEK, açıldığı günden bugüne 100 binin üzerinde hemşerimize sanat, enstrüman, bilişim ve teknoloji, kişisel gelişim, yabancı dil gibi bir çok alanda eğitim verdi. ESMEK açılırken her ev bir atölye olsun, başta kadınlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımız ürettikleri eserler ile aile ekonomilerine katkı sağlasın istedik. Bugün görüyorum ki bu salonu dolduran siz değerli Eskişehirliler hayallerinizin sınırlarını zorlayarak çok güzel ürünler ortaya koymuşsunuz, bu sergideki ürünler sizlerin yüreğinizin yansımasıdır.” dedi. Ürünlerin ortaya çıkarılması kadar satışının ve aile ekonomisine katkı sağlamasının önemine dikkat çeken Başkan Büyükerşen “Sizlerden ricam kurulan kooperatif çatısı altında birleşin. Çünkü kooperatif demek birlik, beraberlik demektir” dedi.

Serginin açılmasında emeği geçen kursiyerlere, ESMEK personeli ve öğretmenleri ile Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerine teşekkür eden Başkan Büyükerşen açılış sonrası kadınlarla birlikte sergiyi gezdi. 2500’den fazla ürünün bulunduğu sergi 13 Haziran’a kadar Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gezilebilecek. Serginin açılmasında emeği geçen kursiyerlere, ESMEK personeli ve öğretmenleri ile Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerine teşekkür eden Başkan Büyükerşen açılış sonrası kadınlarla birlikte sergiyi gezdi.

2500’den fazla ürünün bulunduğu sergi 13 Haziran’a kadar Atatürk Kültür Sanat ve
Kongre Merkezi’nde gezilebilecek.