Cumhuriyet Halk Partisi'nde kurultay karmaşası devam ediyor. Olağanüstü kurultay yapılması ile ilgili verilen imza toplama süresi sona erdi. Olağanüstü Genel Kurul yapılmasını savunan CHP'liler 2 Ağustos Çarşamba günü noter tasdikli imzaları Genel Merkez'e teslim edeceklerini açıkladı. 

CHP'de olağanüstü genel kurul olmasını savunanların başında gelen Eskişehir eski milletvekili ve CHP Parti Meclis üyesi Gaye Usluer'in, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım, partililer arasında "acaba yeterince imza toplanamadı mı?" sorusunu akıllara getirdi. Gaye Usluer siyasal etik konusuna vurgu yaptığı paylaşımında, "1)Olağanüstü kurultay için imza verenler 2)Olağanüstü kurultay için imza vermeyenler 3) Önce imza verip sonra imzası GERİ ÇEKTİRİLENLER (!) Sorun tam da bu. Yargı kısmına ayrıca kafa yorulur. Esas sorun “Siyasal Etik” sorunudur. #siyasaletik #siyasalahlak #DeğişimUmuttur" sözlerine yer verdi.

Gaye Usluer daha sonra "#DeğişimVeUmutKurultayı imza sayımız yeterlidir. #siyasaletik konusuna vurgu yapmamın nedeni, imzaların çektirildiğine ilişkin dolaşan bilgiler ve bundan mutluluk duyan açıklamalara yöneliktir." sözleriyle bir paylaşım daha yaptı.