Dilbaz açıklamasında şunlardan bahsetti; "CHP hukukun üstünlüğünü insan hak ve özgürlüklerini laikliği çoğulcu ve katılımcı demokrasiyi, cinsiyet eşitliğini, sosyal devleti, sürdürülebilir ve kapsayıcı büyümeyi ve insan onuruna uygun barışçıl ve hakça bir sünya düzeninin kurulmasını vaxgeçilmez temek ilkeleri olarak kabul eder. 26 Ekim 2018’de adaylık başvurusu son bulan tarihte başvurumuzu yaptık.Çeşitli ziyaretler yaptık, basın açıklaması yaptık, canlı yayınlara çıktık dillendirdik.

ÇALIŞMALARDAN RAHATSIZ MI OLUNDU?

Bunların hepsini tüzüğümüzün maddesine göre kırmadan, eleştirmeden, partiyi ve partililerimizi yücelterek yapmaya çalıştık. Barışçı olmak, kucaklaşmak, bir arada olmak için en gerekli olan sevgiyi göstermeye çalıştık. Kamuoyundan gerekli övgüleri aldık. Bize olan destek her geçen gün artmaya başladı. Ne oldu da birden parti meclisi açıklama yapıp adayları belirledi? Birileri yaptığımız çalışmalardan rahatsız mı oldu?

ADAY ADAYLARI FİGURAN MI?

Soruyoruz, ön seçim ne gerekçe ile yapıldı? Parti meclisi aday belirleme kararını nasıl aldı? Daha süremiz var önseçim yapılabilirdi. Odunpazarı Başkan Adaylıklarında üç aday var. Çağırılıp fikirlerimiz bile alınmadı. AK Parti bile aday adaylarını en azından görüşmeye, mülakata çağırıyor. Biz aday adaylarını birer figüran olarak mı görülüyoruz?

Bizi dikkate almayacaktınız neden aday başvurularımızı kabul ettiniz? Seçme ve seçilme hakkımızı kim ne hakla elimizden alma cesaretini gösteriyor? Parti meclisinde bir temsilcimiz var. Sayın Gaye Usluer, parti meclisinde ne görüşüldü, bizler nasıl dile getirildik ya da dile getirildik mi? Karar nasıl verildi? 'Parti Meclisi karar verirken örgütün görüşü alınır' deniyor tüzüğümüzde bizim ile ilgili görüş belirtti mi? yoksa il Başkanlığı adına başkaları mı görüş belirtti?

Bugüne kadar il başkanı neden bir açıklama yapmadı. Temsilcilerimiz olan Sayın Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer nasıl bir etki de bulundular, hiç görüş bildirmediler mi bu nasıl bir örgüt anlayışı? Karşılarına aday çıkmayan ilçe başkan adaylıklarını ön seçim yapmadan kabul etmesek bile açıkaya bilirsiniz çok aday çıkmış Odunpazarı ilçemizde aday belirtmeniz hayatımı olmuyor mu parti Meclisi’nin aldığı yanlış kararlarını geri çekerek Üyenin iradesine bırakılmasını ön seçim talebimizi yineliyoruz.