Tepebaşı Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen 3. Geleneksel Küçükbaş Çoban Festivali 7 Ekim tarihinde Muttalip Mahallesi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı’nda gerçekleşecek.

Saat 10.00’da kapı açılışı ile başlayacak festival programı, söyleşi ve serbest kürsü konuşmaları ile devam edecek. Eko Şov Ritim Grubu’nun bir gösterisi sunacağı festivalde daha sonra açılış törenine geçilecek. 3. Geleneksel Küçükbaş Çoban Festivali kapsamında düzenlenecek yarışmalar ise katılımcılara keyifli anlar yaşatacak. Çocuklar için kuzu yakalama yarışması, damızlık koç yarışması, keçi sağım yarışması ve çoban köpekleri geçidi festivale renk katacak. Türkiye genelinden pek çok küçükbaş hayvan yetiştiricisinin katılacağı etkinlikler, Veteriner Hekim Deniz Eteke’nin konseri ile sona erecek.

Öte yandan Muttalip Mahallesi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı’nda düzenlenen festivale katılmak isteyen vatandaşlar için Tepebaşı Belediyesi önünden saat 10.00 itibari ile saat başı otobüs hareket edecek.