Tepebaşı Belediyesi’nin düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Devlet Sanatçısı İnci Çayırlı şefliğindeki Tepebaşı Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Cumhuriyet ve Tangolar isimli konser ile beğeni topladı.

Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere,CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediye Meclisi üyesi Mukaddes Harmancı Yılmaz ve çok sayıda müziksever katıldı. İki bölümden oluşan konserde
koro; Ömrümce Hep Adım Adım, Nasıl Geçti Habersiz, Ben Kalender Meşrebim, Yıldızların altı gibi pek çok sevilen eserleri seslendirdi. Öte yandan konserin bazı bölümlerinde sergilenen tango performansları da salonu dolduran vatandaşlardan tam not aldı. Davetlilerin şarkı ve marşlara eşlik ettiği konser, bayraklar eşliğinde söylenen İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşı ile son buldu.

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü konser sonunda bir konuşma yaparak, “Tanıdığımız günden bu güne hem sergilediği sanata, hem de yetiştirdiği korolara verdiği emekleri için Cumhuriyet kadını İnci Çayırlı’ya teşekkür ediyorum. Cumhuriyet ve Tangolar konseri aslında bizim Cumhuriyetimize duyduğumuz tutkunun, sevdanın göstergesi. Tepebaşı Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Ataç, şu anda İngiltere’de, dünyadan 100 belediye başkanıyla birlikte büyük bir toplantıda. Eskişehir’e bir gurur daha geliyor” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet ve Tangolar özel konseri; Milletvekili Süllü’nün, Şef Çayırlı’ya
çiçek takdim etmesi ile son buldu.