Emin Avcı: Özellikle bu aralar çok fazla kesinti oluyor, Odunpazarı tarafında oluyor mu bilmiyorum ama geçen hafta özellikle Tepebaşı’nda yaklaşık 3-4 saat elektrik yoktu. Çok büyük sıkıntı bu. Neden yapılıyor, yapılmadan önce neden insanlara haber verilmiyor bilmiyorum. Hiç yoksa bir ilan verilse de biz de hazırlıklı olsak kesintilere.

Mehmet Zeki Gülbay: Elektrikler son zamanlarda biraz fazla kesintiye uğradı. Büyükşehirde yaşıyoruz ama hala haftada 2-3 kere elektriğimiz gidiyor. Yeşiltepe’deki sağlık ocağına giden yol var mesela, elektrik direkleri yenilenecek diye yollar çamur içerisinde bırakıldı. İnsanlar oradan geçemiyor ve o yol hala düzeltilmedi öyle kötü bir vaziyette bırakıldı. Ama şehrin merkezinde bir yerde bu işlem yapılmış olsaydı orası bu şekilde bırakılmazdı. Kenar, kıyı mahalleler ile ilgilenilmiyor. Madem hizmet var, Yeşitepe’deki sakinler vergi vermiyor mu? Burada oturanlar veriyor da oradakiler mi vermiyor, niye oraya hizmet edilmiyor, bunlar ciddi sıkıntılar.

İbrahim Koyuncu: Elektriklerde kesinti yapılıyor ama ne hikmetse Yeşiltepe’deki elektrik direkleri her gün her saat yanıyor. Ben Yeşiltepe Mahallesinde oturuyorum, böyle bir rezillik olamaz. O elektrik direkleri gündüz vakti dahi yanıyor. Yazık değil mi, biz vergi veriyoruz, niye boşa gidiyor bu vergiler? Orası her saat yansın, sonra gel elektrik kesintisi yap, dalga geçer gibi. Dikkatimi çeken bir başka şey de, neden Tepebaşı’nda oluyor bu kesintiler, Odunpazarı’nda çok fazla olmuyor. Orada 1 oluyorsa Tepebaşı’nda 5 oluyor. Bakın herkese sorun, kesinti olması gerekiyorsa olsun derler ama planlı kesintiler yapılsın da derler. İşimiz, gücümüz yarım kalıyor. Çok kötü etkileniyoruz yetkililer farkında değiller.

Salih Yazıcı: Ne diyelim görüyoruz, yaşıyoruz işte. Kesintiler yapılıyor ama nedenini bilmiyoruz. Bunlar bilinçli, planlı kesintiler mi değil mi onu dahi bilmiyoruz çünkü herhangi bir bilgi verilmiyor bize, tek yapılan elektriğimizi kesmek o kadar. Bakın şu elektrik direklerine, şimdi kablolar yolun altına alınıyor. Arkadaşım, zamanında burada alt yapı çalışmaları oldu, bir tane boru geçiremediniz mi de şimdi yine kazıyorsunuz. Artı bir maliyet yapılıyor. Yazık. Eskişehir halkı olarak ben soruyorum, her seçim de her gelen asfalt mı kazacak. O geliyor yolu kazıyor, bu geliyor boru döşemek için kazıyor, olan her seferinde bizlere oluyor.