18-24 yaş aralığında, öğrenim gören gençlerin oluşturduğu seminerde Çapa: “Gençler söz konusu olduğunda Emin Çapa her işi; herkesi bırakır gider, derler. Bu doğrudur, bugün de sizin dünyanızı inşa etmenize yardımcı olmak için buradayım.

İstavrit, istavrit olduğunu bilir, ama insanoğlu öyle değil. Bu dünyada yerim ne, ben kimim, neden buradayım, ne yapıyorum, hayatıma nasıl anlam katabilirim, sorularını kendinize sorun. Biz de evrendeki yerinizi anlamlandırmaya çalışırken size yardımcı olmak için uğraşıyoruz.

Beyin, bildiğimiz et parçası, kullanmazsak hiçbir yararı yok. Facebook’un dürtme özelliğini en çok kullanan toplumuz. TV, bilgisayar, sosyal medya karşısında bu kadar zaman geçirmek bizi başarısızlığa götürür.

Gerçekleri biliyoruz; ama gençler olarak gücümüzün farkında değiliz. Dışarıda her an yeni bilgiler üretiliyor. Dünya çılgın bir yere gidiyor teknoloji alanında. Bilime sırtımızı dönemeyiz. Kendinize güvenin, gücünüzün farkına varın. Yeni dünyanın getireceklerine şimdiden hazır olun.

Eskişehir Yunusemre Rotay ve Anadolu Rotary Kulübünün önderliğinde gerçekleştirilen “Ulusal RYLA Akademi 2018 “ Rotary yarının Liderlerini Arıyor “programını düzenleyen 2430. Bölge Guvernörü Serdar ÜNLÜ, 2440 Bölge Guvernörü Lütfi DEMİR ve 2420 Bölge Guvernörü Kaan KOBAKOĞLU ve  Rotary ekiplerine eğitimci olarak teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından Çapa’ye buket takdim edilerek teşekkür edildi.