Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Eskişehir Basket, Down Sendromlular Derneği Eskişehir Temsilciliği ve Eskişehir Genç İş Adamları Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte down sendromlu çocuklarla buluştu. Antrenman öncesinde heyecana ortak olan oyuncular, çocuklara basket attırmak için kıyasıya mücadele etti. Dev Adamlarla tanışan çocuklar ise sahada olmanın heyecanını yaşadı.

"Tek fark artı 1 kromozom"
Down Sendromlular Derneği Eskişehir Temsilcisi Uğur Yavuz, yaptığı açıklamada, “Aileler ve çocuklarımız güzel ve mutlu anlar yaşadılar. Eskişehir’de böyle etkinliklerin sosyal sorumluluk projelerinin daha fazla olmasını temenni ediyoruz. Biz down sendromuna farkındalık oluşturmak istiyoruz. Hiçbir çocuğumuzun diğerlerinden farkı yok. Sadece tek fark artı bir kromozom” dedi.

"Hem bizim hem de onlar için unutulmaz anlar yaşandı"
Eskişehir Basket’in İspanyol koçu Berrocal etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, “Bir baba olarak çocukların mutlu olmasının ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Burada olmaktan çok mutluyum. Onları da burada mutlu etmekte bizi sevindirdi. Güzel bir etkinlik oldu. Hem bizim hem de onlar için unutulmaz anlar yaşandı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Takım kaptanı Caner Erdeniz ise, “Onlarla birlikte olduğumuz için çok mutluyuz. Herkesin farkında olması gereken önemli bir gün. Takım olarak çok özel konuklarımızı burada görmekten bizde çok mutlu olduk. ailelerine ve yetkililere çok teşekkür ediyorum. Bizle birlikte oldukları için. Bize de bu etkinlik moral oldu” şeklinde konuştu.