AK Parti Eskişehir Milletvekili Aday Adayı Av. Halil Yaşar, Mavi Radyo ve Haber Ötesi’nin hazırladığı Şehrin Nabzı programına katıldı. Canlı olarak yayınlanan programda Yaşar, 24 Haziran tarihinde yapılacak Genel Seçimler ile ilgili görüşlerini bildirdi.

Yaşar, milletvekilli seçimlerinin çok önemli olduğuna değinerek, “Ancak şunu ısrarla vatandaşlarımıza söylemek isterim ki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek olsunlar. Halil yaşar milletvekili seçilmezse memleket belki bir şey kaybetmez ama Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lideri bu ülke 100 yıl sonra bile bulabilir mi bilmiyorum” dedi.

Daha önce çok fazla teşkilat geçmişi olmamasına rağmen neden aday oldunuz sorularına yanıt veren Yaşar, “Tabii ki teşkilatta taş üstüne taş koyan herkese müteşekkiriz. Ancak şunu da ısrarla belirtmek isterim ki bu davada eski olmak her şeyden daha önemli değil. Söz gelimi neferi olmaya çalıştığımız AK Parti 2001 yılında kuruldu. Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber kurucular kurulunda yer alan pek çok kişi şu anda bu davanın neresinde? Bunun gibi hususlar dikkate alındığında siyasi geçmişin uzun olması seçilecek en iyi kişi olunduğu anlamına gelmez. Bu iş maharet işidir, Bu iş gönül işidir, Bu iş davaya adanmışlık ruhuyla alakalıdır. Her hâlükârda biz bu davada sancaktarlık yapmaya talibiz” dedi.