Yurdagül Orman - Eskişehir Haber

Anı Tur olarak verdiğiniz hizmetler hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Ege, Akdeniz otellerimiz genellikle yoğun oluyor. Şu şekilde bir çok bölgede bir çok şehirde otellerimiz var. Kültür turlarımız adına bir çok ödüllü plaketlerimiz var. Kültür turları alanında iyi bir şekilde hizmet veriyoruz. Kültür ve Ege, Akdeniz turları dışında Karadeniz ve yurt dışı turları da düzenliyoruz. Her bölgeye ait oteller ile anlaşma ve gelişmiş rehber kadromuz mevcut. Müşterilerimizin memnuniyeti için gerekli olan her şartı sağlamak adına çalışıyoruz.

Tur paketlerini oluştururken neye dikkat ediyorsunuz?

Genel merkezimizin koordine ederek bizlere gönderdiği paketler olduğu için paketleri bizler oluşturmuyoruz. Ama şunu söyleyebilirim; hem firmayı hem misafirleri, hem de günümüz şartlarını göz önünde bulundurarak paketler oluşturuluyor. Trend bölgeler neresi, en çok merak edilen yerler, firmamızın anlaşma sağladığı bölgeler vs göz önüne alınarak bu paketler oluşturuluyor.

Gelişen teknoloji ile herkes kendi tatilini kendi planlamak, otelini kendi seçmek istiyor artık. Tur olarak paketlere olan ilgiyi nasıl canlı tutuyorsunuz?

İnternetin, sosyal medya araçların yaygın kullanılıyor olmasından yararlanıyoruz aslında biz de. Bireyleri otel araştırmak, uçak bileti ayarlamak, iyi bir rehbere ulaşmak için uğraşmaları bize bırakarak tatillerinin tadını çıkarmalarını söylüyoruz. İnternet reklamlarımız bu konuda ki en büyük aracımız diyebiliriz. Paketlerimizi güncel olarak yenileyerek de ilgiyi ve sürekli takibi de üstümüzde tutuyoruz.

En çok hangi bölgelere talep alıyorsunuz?

Son zamanlarda yurt genelinde en sık Akdeniz bölgesine tur düzenledik ve hala daha Akdeniz bölgesi için en yoğun talebi almaktayız. Yurt dışında ise Paris, Balkanlar en çok tercih edilen yerler oluyor misafirlerimiz tarafından. Sonrasında İtalya, vizesiz ülkeler arasında Tayland en çok ilgi görüyor.

Erken rezervasyon durumunda ne kadarlık bir fiyat değişimi söz konusu?

Tatil zamanlarını etap etap ayırıyoruz. İlk etap Kasım sonu Aralık ayı başı gibi erken rezervasyonlarımız başlıyor. Normal bir zamanda alınan paket ile erken rezervasyon dönemi satın alınan paket arasında yüzde 50’lik bir fiyat değişimi söz konusu. Erken rezervasyon süresi azaldıkça yani diğer etaplara düştükçe bu oran yüzde 30’a kadar düşüyor. Tabi alınan paketin ve anlaşmalı olduğumuz otellerin kapsamlarına göre de bu oranlarda küçük çaplı oynamalar söz konusu olabiliyor.