Başarılı ayrılacağız

Kemal Arslan: “Askere Allah yardım etsin, yardımcıları olsun demekten başka bir şey yapamıyoruz. Devletimize güveniyoruz, başarılı sonuçlar alıyoruz ve bu şekilde tamamlayacağız bu harekatı, elimiz boş dönmeyeceğiz.”

Salih Öztürk: “Bir an önce düzelmesini istiyorum. Harekat çözüme kavuşsun ve askerimiz bir an önce bizlere sağlıklı bir şekilde dönsün istiyorum. Askerlerimizi düşünüyoruz sadece, Afrin’den başarılı bir şekilde ayrılacağımızı biliyoruz.”

Dursun Altan: “Harekat şu an olumlu gidiyor gibi görünüyor ama bu meselenin çözüleceğini sanmıyorum. Çünkü İsrail gitmedikçe, problem yaratmayı bırakmadıkça Suriye sorunundan kurtulamayacağımızı düşünüyorum. Ama elbette ki Afrin olumlu sonuçlanacak bunu bariz bir şekilde görebiliyoruz.”

 “Mücadeleye devam”

Tolga Koçak: “Olması gereken oluyor.  Biz artık Afrin’i aldık, orayı hallettik. Biz artık Mümbiç’i düşünüyoruz. Allah’ın izni ile ilk başta Fırat Kalkanı’ndan girdik, Afrin’den devam ederek Mümbiç’i, Fırat’ın doğusu batısı tamamen temizlenecek. Geçen sene ben Hendek operasyonlarında Şırnak’taydım. Hendek operasyonlarında zaten öyle şeyler yapılmış ki, bin 500’e yakın hendek kazılmış belediyenin operatörleri ile belediyenin ekipmanlarıyla o kadar bomba yerleştirilmiş ki, bin 500 tane.. Arkasından askeri araç geçiyor, patlatılıyor, asker geçiyor, polis geçiyor patlatılıyor. Ama ne oldu, görüyoruz işte. Bizim askerimiz, polisimiz o kadar imanlı ki Allah’ın izni ile o Afrin’deki askerimiz tecrübeleri ile hem Afrin’de hem Mümbiç’te oraları temizleyerek artık oradan ayrılacağız. Ak Parti savunması değil yaptığım, ben milliyetçi bir insanım. Muhsin Yazıcıoğlu ne dedi, ‘terörle barış olmaz’ dedi, keşke çözüm sürecini yapmasalardı. Ama şuan doğruları gördüler ve doğru olan yapılıyor. Afrin’de benim bildiğin 180 bine yakın terörist var, uzun sürecek, kolay bitmez elbet şehitlerimiz olacak ama Allah’ın izni ile iyi şeylerin olacağını ümit ediyorum. İnşallah terörle bir daha müzakere olmaz, mücadeleye devam.”

Selahattin Cihan(67), Temel Zengin: “Bunu herkes biliyor, her vatan evladı görüyor; Afrin operasyonu kesinlikle yapılması gereken bir şeydi ve biz alnımızın akı ile bu süreçten de başarılı bir şekilde ayrılacağız. Bunu inkar eden varsa haindir. Ben 67 yaşındayım, bu yaşta ben bile giderim. Hepimiz gideriz bu memleket, vatan için. Şehitlerimiz oldukça ciğerimiz yanıyor, ama bu bayrağın rengi de böyle çıkıyor işte. Biz savaştan yana değiliz, hep barıştan yanayız ama burası hak etti. Doğru olan buydu.”