İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 22. kez düzenlenen fuarda 85 ülkeden 4 bin 800 katılımcı bir araya geldi. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından, Eskişehir Valiliği koordinasyonunda bölgedeki turizm paydaşları ile iş birliği içerisinde hazırlanan Eskişehir standı da katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinden esintilerin yer aldığı Eskişehir standında ve diğer alanlarda 222 Turizm Seyahat Acentası Yönetim Kurulu üyesi Fatih Çetin de çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

"Eskişehir son zamanlarda oldukça ilgi görüyor"
Yetkililerle Eskişehir ve ilçelerinin turizmi hakkında fikir alışverişinde bulunan Çetin, "Turizm fuarları ülkemiz için oldukça önemli. Son dönemlerde düşüşe geçen turizm sektörü birkaç yıldır yeniden toparlanmaya başladı. Bu tür faaliyetlerle de tanıtımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Eskişehir'de turizm konusunda son dönemlerde yükselişe geçti. Yaşanan krizlerden en az etkilenen şehirlerden bir tanesi Eskişehir oldu diyebiliriz. Çünkü artık turizm ya da tatiller lüks değil ihtiyaç haline geldi. Eskişehir, konumu gereği kültür turlarının ve turizmin hızlı olduğu bir bölge. Konya, Ankara, İstanbul gibi şehirlere ulaşımın kolay oluşu günübirlik ziyaretleri de artıyor. Dışarıdan da oldukça ilgi gördü son zamanlarda" dedi.
Çetin ayrıca, fuarda bu yıl yapacakları yurt dışı turlarıyla ilgili önemli görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve en kısa sürede bunları uygulayacaklarını dile getirdi.