Hamamyolu’nu gezerken yorulan, güzel havanın tadını çıkarmak isteyen Eskişehirlilerin tercihi ise Odunpazarı Belediyesi tarafından işletilen kafeler oldu.

Odunpazarı Belediyesi, Hamamyolu Caddesi’nde vatandaşların daha iyi ve temiz hizmet alabilmesi için Çocuk Kafe, Dondurma Büfe, Tost Büfe, Türk Kahveleri, Dünya Çayları ve Dünya Kahveleri adı altında 6 adet kafe açtı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden çayların, kahvelerin ve Türk Kahvesinin yer aldığı kafelerde, tostan dondurmaya birçok seçenek de mevcut. Piyasaya göre daha uygun fiyata satış yapılan kafelerde vatandaşlar, ince belli cam bardakta 1 Liraya çay içmenin keyfini çıkarıyor.

Hamamyolu Caddesi’ne gelen vatandaşlar, kafelerde çayını kahvesini içerken Odunpazarı Belediyesi tarafından ücretsiz servis edilen günlük yerel ve ulusal gazetelerini okuyabiliyor. Daha önce vatandaşların sadece ulaşım için kullandığı Hamamyolu Caddesi, artık günün her saatinde canlılığını koruyor. İnsanların buluşma merkezi haline gelen kafeler, Eskişehir’in yeni gözde mekanları oldu.

''Bizi düşündüğü için Odunpazarı belediye başkanı Kazım Kurt'a teşekkür ederiz''

Hamamyolu Caddesi üzerinde bulunan kafelerde oturan vatandaşlar, “Daha önce
Hamamyolu Caddesi’ne geldiğimizde oturacak yer bulamıyorduk. Var olan kafeler de çok pahalıydı. Şimdi 1 Liraya çay içebiliyoruz. Türk Kahvesinden, Dünya Kahvelerine kadar birçok seçenek var, hem ucuz hem de temiz. Bizi düşündüğü için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür ederiz” dedi.