Eskişehirspor’un yeni sezon ve gelecek planlamasına uygun olması nedeniyle Koşukavak’ın ismi ön plana çıktı. İstanbulspor’da 114 maçta 1.77 puan ortalaması tutturan Yalçın Koşukavak’ın altyapılara ve genç futbolculara önem verdiği biliyor. Teknik direktör arayan Gaziantep Gazişehir takımının da Yalçın Koşukavak’ın peşinden koştuğu öğrenildi. Ancak Koşukavak’ın tercihini Es Es’ten yana kullanacağı sızan bilgiler arasında. 

Siyah Kırmızılı yönetimin İstanbulspor’dan istifa eden Teknik Direktör Yalçın Koşukavak ile görüştüğü ortaya çıktı. Ortak liste yapan Erdal Şahbaz ve İsmail Ilgaz’ın, İstanbulspor’da bu sezon başarılı işlere imza atan 45 yaşındaki teknik adamla prensipte anlaşma sağladığı öğrenildi. 

45 yaşındaki Koşukavak, teknik direktörlük kariyerine Reha Kapsal’ın yanında başladı. 2005-2007 yılında Göztepe, 2009’da Karşıyaka, 2010’da ise Manisaspor’da Reha Kapsal’ın yardımcılığını yapan Koşukavak 2013 yılında Bursa Nilüfer’de teknik direktörlük kariyerine başladı. 2014’te Şanlıurfa’da yardımcı antrenör olan Koşukavak, 2015’te Altay teknik direktörlüğe geri döndü. Aynı yıl Altay’dan ayrılan Koşukavak İstanbulspor’un başına geçmişti.

Ahmet Deniz Canoruç / Anadolu Gazetesi