Çocukların hayal dünyalarını geliştirmelerine, yeteneklerinin farkına varmalarına katkı sağlamak ve yetişkinlerin çocuklarla empati kurabilmelerini amaçlayan Masal Şatosu’nun gerçekleştirdiği hafta sonu etkinliği Eylül Atölyeleri başladı.

Masal Şatosu Eylül ayı atölyelerinin ilk çalışması Renkli Parmaklar Atölyesine, 6 - 10 yaşlarında 9 çocuk katıldı. Çocuklar kendilerine verilen değişik renkteki parmak boyalarını kullanarak, parmak baskısı, el baskısı gibi çeşitli baskılar oluşturdular. Oluşturulan bu baskılarda yaratıcılıkları doğrultusunda hayallerinden yararlanarak, resimler ve şekiller yaparak keyifli vakit geçirdiler. Eylül ayı boyunca her pazar yapılacak olan atölye çalışmaları için 0 (222) 300 00 15-16 numaralı telefonu arayarak bilgi alarak, kayıt oluşturabilirsiniz.

Masal anlatımında bildiğimiz prenses masallarına farklı seçenek olarak, Masal Şatosu ziyaretçileri, ‘Asi Prenses Masalı’ ile mutlu dakikalar geçirdi, Eylül ayı boyunca her cumartesi günü, 12.00/ 14.00/ 15.30/ 16.30 saatlerinde farklı masallarla devam edecek olan etkinliklere 0-99 yaş arası tüm ziyaretçiler katılabilir.
Masal Şatosu’nda bu hafta sonu 8 Eylül 2018 Cumartesi günü, ‘Akıllı Minik ve Obur’
adlı masal anlatımı yapılacak. 9 Eylül 2018 Pazar günü ise, 6-10 yaşlarındaki çocuklar için Maske Atölyesi gerçekleştirilecek.