Facebook'ta son günlerde yorum kısmına "BFF" yazdığınızda yeşil renkte olursa hesabınız güvenli aksi takdirde hesabınız güveni değil tarzında paylaşımlar yapılıyor.

"BFF" NEDİR?

BFF yani “Best Friend For Ever”; “Sonsuza kadar en iyi arkadaş” anlamına geliyor. Türkçe “kanka” olarak tanımlayabileceğimiz bu kısaltma farklı işletim sistemlerinde ya da Facebook sürümlerinde çeşitli şekillerde kullanıcılara gösteriliyor. Bazı kişilerde yeşil renkli, bazılarında ise renksiz çıkıyor.

"BFF" RENKSİZ ÇIKTI HESABIM GÜVENSİZ Mİ?

Böyle bir varsayım doğru değil! Facebook açıldığı pazarlarda kullanıcılarının en çok tercih ettiği ve özel anlamı olan kelimelere farklı animasyonlar ekleyebiliyor. Fakat bu farklılıkların güvenlik açığından tamamen bağımsız olduğu ön görülüyor.

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYIN

Facebook bünyesinde bu tarz olaylar sık görülmekte. İnternet ve sosyal medya kullanıcıları artık çok bilinçli fakat, her çıkan söylentiye kulak asılmamak ve tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.


Asıl olan Facebook’da yorum kısmına BFF yazdığında yeşil renkte olması hesabınız güvende gibi saçma bilgiler veriliyor bunlar yalan inanmayın. Bazende hesabım başkasının eline geçerse ben kabul etmiyorum yasal bildirimdir gibi saçmalıklarla insanlarımızla dalga geçiyorlar. Instagram‘da ise hashtag olarak BFF eklenmeye başladı.