Başkan Ataç, bu kapsamda Es Ağrılılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Mehmet Şerif Karaca ve çok sayıda dernek üyesinin bir araya geldiği buluşmaya Başkan Ataç’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve vatandaşlar katıldı. 

Buluşmada konuşma yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Eskişehir’i diğer kentlerimizden ayıran önemli bir özelliği var. Biz bu şehirde, farklı kültür ve coğrafyadan insanlar ile kardeşçe yaşıyoruz. Göçmenler, Kürtler, Kırımlılar, Balkanlılar, Çerkesler, Karadenizliler. Şehrimizde bu ülkenin vatandaşlığını benimseyen tüm kesimler, hiçbir huzursuzluğa mahal vermeden birlikteliği ile örnek oluyor. Ben inanıyorum ki kardeşliğimiz her zaman sürecek. Farklı kültürler Eskişehir’e renk ve değer katmaya devam edecek. Bu açıdan bir araya gelinmesinin oldukça önemli olduğuna inancım tam” ifadelerini kullandı. 

Daha sonra Ağrılılar ve konuk heyet, ülke gündemine ve tarım politikalarına ilişkin görüşlerini paylaştı. Dostane bir ortamda gerçekleşen buluşma, 24 Haziran seçimleri hakkında fikir alışverişinde bulunulması ile sona erdi.