Saadet Partisi Eskişehir Milletvekili adayı Fesih Bingöl'ün açıklaması şu şekilde, "Eskişehir milletvekili sayın Harun Karacan’ın organize sanayi bölgesinde bir fabrika ziyaretinde yaptığı konuşmada  basına yansıyan şekliyle “bu seçim haçlı ile Hilal’in savaşı olacak” diye ifade de bulunmuştur. Bu şekilde ki bir değerlendirmeyi dil ve üslup açısından çok tehlikeli buluyoruz. Bu bir savaş değil, seçimdir. Partiler düşmanımız değil, rakibimizdir. Ülke’nin bilinçli bir şekilde kutuplaştırıldığı bir dönemde bu tür ifadeler fayda yerine zarar getirir.


ASLINDA;
Bu seçim kırk yıllık esnaf dükkânını kapamak zorunda kalan Ali amca ile, paradan para kazanan rantiyeciler arasında olacaktır.
Bu seçim, alın teri olan mahsulüne istediği fiyatı alamayan çiftçi Ahmet ağabey ile, GDO’lu ürün ticaretinden para kazanan baronlar arasında olacaktır.
Bu seçim çocuğu üşümesin diye saç kurutma makinesini açıp çocuğuna veren, sonrada yan odada intihar eden Emine Akçay kardeşim ile, yandaşlara kömür dağıtanlar arasında olacaktır.
Bu seçim bir türlü atanamadığı için intihar eden Merve Çavdar kardeşim ile devletin imkânlarını sömürenler arasında olacaktır. 
Bu seçim köy yolu kapalı olduğu için oğlunu hastaneye yetiştiremeyen ve cansız bedenini 16 km taşıyan Muharrem Taş kardeşim ile, aya dört geliş dört gidiş yol yapma soytarılığını dile getiren taş yürekliler arasında olacaktır.
Bu seçim üç yüzü aşkın emekçi maden işçisi arkadaşına mezar olan soma madeninden çıkarıldığında sedyeye binerken, “çizmelerimi çıkarayım mı” diye soran Murat Yalçın kardeşim ile, "Böyle ölümler bu işin tabiatında var" diyen kibir kulelerinde oturan beyefes sesi çok çıkanların, 
-Bu seçim Allah’a kul gayrından hür olanlarla; güce, makama, şöhrete tapanların seçimi olacaktır."