Eskişehirspor kongre sürecinde birçok oyuncuyu kaybetti. Futbolda ahtı vefa yoktur. Bizdeki futbolcuların çoğu Süper Lig’e gitti. Bugün bu formayı öper yarın başka formayı öper. Bu işler böyledir diye konuştu.

ÜMİDİM VARDI

Yerel bir tv kanalında konuşan Çapa, “ 31 Ağustos’a kadar transferin açılacağına inandım. Başkan ve yöneticilerin büyük emeklerini gördüm. Futbolcuyu aradık sonra avukatı devreye girdi. Böyle çok dosyalar çıktı karşımıza. Transferin açılması için çok büyük bir uğraş verildiğini gördüm. Eğer transfer tahtamız açılsaydı şu an Gençlerbirliği’nin olduğu yerde biz olurduk. Kayıpsız giderdik.” dedi.

ZOR KARAR VERDİM

Teknik Direktör Çapa, “ Transfer tahtası açılamayınca ruh halimiz çok değişikti. O akşam kalıp devam etme nedenlerimden birisi o gün gördüklerimdir. Bebekleriyle tesislere gelen taraftar, lisansı çıkması için uğraşan futbolcular gördüm. Eğer o gün bırakıp gitseydim bundan daha kötü bir tablo oluşacaktı. Bizim devam etmemiz oyuncuları da takımda tuttu. Görevi bırakmadığım için pişman değilim. İnanılmaz bir zor süreç yaşıyoruz. Ama şunu biliyorum bazı kişiler Eskişehirspor’a yardım etmek zorunda.” şeklinde konuştu.

KRİZ YAŞANMASIN

Teknik Direktör Fuat Çapa, “ Şimdi bizim lisans çıkartamadığımız arkadaşlarımıza ödeyeceğimiz bir maaş var. Eğer bu maaşlar ödenmez ise bu oyuncular serbest kalabilir. Serbest kalmakla kalmıyorlar ve alacaklarını da alacaklar. 17 Kasım’a kadar bu oyunculara ödeme yapılmaz ise onlarda gidebilir. Tanase takımdan ayrıldı. Hakan bizden izin aldı. Giden oyuncular eğer devre arasında transfer tahtasını açabilirseniz gelip oynarız diyor. 3 Aydır mevcut futbolculara ödeme yapamıyoruz. Belkide Son 10 yılın en karakterli futbolcu kadrosuna sahibiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Sakarya Gazetesi