Açılışa AK Parti Eski Bakan ve Milletvekili Nabi Avcı, AK Parti Eski Milletvekili Salih Koca, milletvekili adayları, Ak Parti İl Başkanı Murat Özcan, Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Yalçın, mahalle muhtar ve başkanları, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda Eskişehirli katıldı.

Eskişehir’de ilk SKM binasını açan Prof. Dr. Emine Nur Günay, “Bu seçimin önemini tekrar tekrar hatırlatmamız gerekiyor, tek bir Türkiye var, gidecek başka hiçbir yerimiz olmadığını unutmayalım. 24 Haziran bizim için çok önemli. Bu önemli seçim için tüm gayretimizle çalışacağız. Hedeflerimiz doğrultusunda Eskişehir’de, tarihi Odunpazarı Meydanı’nda seçim koordinasyon merkezimizi açıyoruz. İnşallah burada halkımızla daha çok bir araya geleceğiz.” dedi.

 Bu SKM Kızıl Elma Yürüyüşü’nün Eskişehir Adımı

SKM açılışında konuşan AK Parti Eski Bakan ve Milletvekili Nabi Avcı, “Bu herhangi bir SKM açılışı değil bu tabloya dikkatle baktığımız zaman, şehitlerimiz ve gazilerimiz var. Bu tabloda Adnan Menderes var, bu tabloda Fatih Rüştü Zorlu, Şehit hemşerimiz Hasan Polatkan var, Şehit hemşerimiz Gül Sazak var, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu var, bu tabloda rahmetli Özal var dedi.  Dolayısıyla biz sadece burada SKM açılışı yapmıyoruz, bu tabloda Türk’ün tarihi yürüyüşünün o kızıl elma yürüyüşünün Eskişehir adımını birlikte yaşıyoruz” dedi.

Günay önemli mesajlar verdi

 Prof. Dr. Emine Nur Günay, “Şehirlerde hendekler kazılarak bu ülkenin Türk- Kürt- Laz – Çerkez – Tatar – Abaza – Kırımlı diye bölünmeye çalışıldığını, DEAŞ adı altında patlatılan bombaları, öldürülen masumları, Türkiye’mizi bölmek için Güneydoğu sınırına bir hat çizip teröristlerden oluşan bir koridor oluşturulmaya çalışıldığını, Zeytindalı Operasyonu’ndaki mücadelemizi, gazi ve şehitlerimizi, Kudüs üzerinde oynanan oyunları unutmayalım” dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin bu ülke üzerinde oynanmak istenen en büyük oyun olduğunun altını çizen Prof. Dr. Emine Nur Günay, “O gece bütün gerçek niyetlerin ve oyunların nasıl ortaya çıktığını unutmayalım, o gece elinde sadece Türk Bayrağı ile tanklara, helikopterlere, makinalı tüfek kurşunlarına duvar olmaya çalışan binlerce gazimizi ve 248 şehidimizi asla ve asla unutmayalım” diyerek 24 Haziran’ın kader günü olduğunu, bugünün bir hesaplaşma günü değil birlik günü olması gerektiğini belirtti.

Bugün Biz Olma Günü

24 Haziran’ın önemine dikkatleri çeken Prof. Dr. Günay, “Bugün ilk turda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı seçtirmek, cumhur ittifakı olarak en fazla sayıda Milletvekili çıkarmak için buradayız. Bugün biz olma günüdür, Ahmet’in, Ali’nin, Ayşe’nin, Fatma’nın, AK Parti’nin, BBP’nin değil, Cumhur İttifakı’nın günüdür. Bu yüzden her derdimizi bir kenara bırakacak ve 24 Haziran için çalışacağız. AK Parti ve Cumhur İttifakı’nı mecliste çoğunluk yapacağız” diye konuştu.

Prof. Dr. Emine Nur Günay, “Bu mübarek Ramazan günü buraya gelen, günlerini ve gecelerini sahura kadar benimle ve tüm adaylarımız ile mahalle mahalle, sokak sokak, kapı kapı dolaşan tüm arkadaşlarımıza, gönüllülerimize ve teşkilatımıza şükranlarımı sunuyorum. Bugün burada katımınız ile şereflendirdiğiniz Seçim Koordinasyon Merkezimizin açılışının şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Vakit Eskişehir Vakti, Vakit Türkiye Vakti, Gönlümüz ve yolumuz AK, açık olsun” dedi.