AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir Sanayi Odası’nda (ESO) sanayicilerle bir araya geldi. ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, Karacan’a sanayicilerin talep ve önerilerini aktararak, “İhracatla ama nitelikli ihracatla büyümek istiyoruz. Şehrimizin geleceği bu yönde diğer yandan mesleki eğitim konusu olmazsa olmazlarımızın başında. Bu konuda da gelişme kaydetmek istiyor ve çalışıyoruz” dedi.

ESO Meclis Salonunda konuşan Harun Karacan ise sanayici ve ticaret erbabının beklentilerini iyi bildiğini ve onların yanında olarak her türlü desteği verdiklerini, vermeye de devam edeceklerini vurguladı. 

Türkiye’nin üstünde çok ciddi oyunlar oynandığını söyleyen Karacan, “Herkes 24 Haziran’a kitlenmiş durumda. Siz iş adamısınız bilirsiniz sanayi ve ticaret istikrarı sever, en ufak bir belirsizlik ekonomiyi etkileyebilir.Yurtdışında birileri Türkiye’ninbaşarısız olması için çabalıyor. Ama bunda başarılı olamayacaklar. Çünkü 24 Haziranda çok güzel bir sonuç alınacak Allah’ın izniyle. Çünkü 70’li, 80’li ve 2000’li yılların değerlendirmesini iyi yapan vatandaşımızda istikrardan yana” diye konuştu.