Ekim ayında çocuklar ve yetişkinler, Laleye Dönüşen Prens, Üç Kedi Bir Canavar, Kırmızı Elma ve Çekirge Amcanın Falcılığı masallarını Cumartesi günleri 14.30/15.00/16.30/17.00 saatlerinde Masal Şatosu’nda dinleyebilecek. Uzman masal anlatıcıları tarafından anlatılan masalları dinlemek isteyen ziyaretçiler için yaş sınırı bulunmuyor.

Büyük küçük demeden herkesin katılabildiği masal anlatımı seanslarına Ekim ayında bir yenisini daha ekleyen Masal Şatosu, okul döneminin başlaması ile birlikte çocukların hayal dünyalarını geliştirmek isteyen okullara özel masal seansları düzenleyecek. Rezervasyon yaptırılması koşuluyla gerçekleştirilecek masal seansları öğrencilerin öğrenim hayatına renk katacak. Okullara özel masal seanslarının da ücretsiz olacağını belirten Masal Şatosu yetkilileri, seanslar için mutlaka rezervasyon yapılması gerektiğini bildirdiler.

Masal Şatosu’nun Ekim ayı programında açıkladığı atölye çalışmaları ise şu şekilde; Haydi Çocuklar Uçurtmaya Atölyesi 7 Ekim Pazar günü 14.30’da, Yaratıcı Drama Atölyesi 14 Ekim Pazar günü 14.30’da, Kâğıt Karakterler Atölyesi 21 Ekim Pazar Günü 14.30’da ve Magnet Atölyesi 28 Ekim Pazar günü 14.30’da gerçekleştirilecek.

Atölye çalışmalarının ücretsiz ve kontenjanlı olduğunu hatırlatan Masal Şatosu yetkilileri, atölyelerin yaş sınırlamaları gibi konularda bilgi almak ve kayıt yaptırmak isteyen velilerin, 0222 300 00 15-16 numaralı telefonlardan kendilerine ulaşabileceklerini ifade ettiler.