Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren TEBEV, çeşitli ev
eşyalarından vatandaşların yaşadığı ortamın fiziki yapısının iyileştirilmesine, hastaneye ulaşım hizmetinden temizliğe kadar birçok konunda yardım ederek gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşıyor.

 2012 yılı Mart ayında hizmet vermeye başlayan TEBEV, battaniyeden, hastalar
için üretilmiş özel yataklara, yürümeye yardımcı olan araçlardan, mutfak araç
gereçlerine kadar birçok konuda yardım sağlıyor. TEBEV, 65 yaş üstü yaşlılar, tedaviye yönlendirilmesi gereken mağdur hastalar, yalnız yaşayıp kendi bakımını
sağlayamayanlar, engelliler, yatalak durumda olanlar, evde sağlık bakımına ihtiyaç
duyan hastalar, sosyal güvencesi bulunmayanlar ve sağlık hizmetine ulaşamayan
yurttaşlara yönelik hizmet veriyor. Tepebaşı Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri, 2017 yılı itibariyle 2738 yurttaşı ziyaret etti ve 537 kişiye düzenli olarak hizmet götürdü. Yürütülen çalışmalar ile 2017 yılı boyunca kırsal alanlarda yapılan sağlık taramaları da aralıksız devam etti ve 706 vatandaş sağlık kontrolünden geçirildi. Yurttaşların sosyalleşmesi amacıyla da gezi, piknik, özel gün kutlamaları gibi birçok etkinlik gerçekleştirildi.

 Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç TEBEV’in vatandaşların sağlık
kontrollerini rutin olarak yaptığını kaydederek, “Tepebaşı Belediyesi, birçok konuda olduğu gibi sağlık konusunda da Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor. Birçok belediye çalışmalarımızı takip ederek bizi model alıyor. TEBEV, herhangi bir maddi geliri olmayan vatandaşlarımıza belediyenin imkanları ile her türlü yardımı sağlıyor. Evleri düzenleniyor, çatısı akıyorsa onarılıyor, kapısı kırıksa yapılıyor, boyanıyor badana ediliyor ve rutin bir şekilde temizlikleri yapılıyor. Belirli günlerde şehir dışında geziye gidiyorlar. Sağlık alanında gerçekleştirdiğimiz çalışmalara aralıksız olarak devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.