Sportif direktör Erdoğan, Eskişehirspor için önemli bir konu olan FİFA dosyaları ile ilgili herhangi bir sıkıntının kalmadığını belirtti. Erdoğan, FİFA dosyalarında Togo'nun parasının ödenmesiyle birlikte Eskişehirspor'un ceza almasının önlendiğini belirtti. FİFA'daki dosyaların hepsinin kapanmadığını fakat ötelendiğini belirten Erdoğan, borçların bir çok kısmı ödenerek temiz yazılarının alındığını ifade etti. Kulübün şuanda 17 tane dosyası olduğunu ve 5 tanesinin çözdüklerini söyleyen Erdoğan, kalan 12 dosyayla ilgili herhangi bir cezai işlem uygulaması bulunmadığını belirtti.

Eskişehirspor'un 2 dönemlik transfer yasağı hakkında konuşan Erdoğan, bu yasağın geçmiş futbolculardan olan Pinto'nun açtığı dava sonucunda olduğunu belirtti. Erdoğan, Pinto'ya kalan paranın ödenmesi durumuda 2 dönemli transfer yasağının kalkacağının da çok zor bir ihtimal olduğunu söyledi.

Şuan mevcut olarak oynayan futbolcuların ödemeleriyle ilgili sorulara da yanıt veren Erdoğan, Eskişehirspor'da bulunan 14 profesyonel futbolcunun ödemelerinin yapıldığını ifade etti.