Üç yıldan beri yaklaşık 400 sorti yaptığını belirten yamaç paraşütü pilotu ve eğitimcisi Celal Akbulut, yamaç paraşütü sporu için, Simav’ın çok önemli bir merkez olduğunu ifade etti. Akbulut, “Yamaç paraşütü eğitimi alan ekibimizle birlikte, karlı yollardan geçerek, 15 kilometresi araçla, 2 kilometresi yaya olarak ulaştığımız kestane dağının zirvesinden 3’er sorti gerçekleştireceğiz. Kestane dağında, Simav Belediyesi tarafından, yamaç paraşütü sporu için yapılan takeoff pistinin karlarla kaplı olması, bizim için engel olmuyor. Türkiye’nin tüm yamaç paraşütü pilotlarını Simav’a bekliyoruz” dedi.

Simav’a uçuş için Gördes’ten gelen öğretmen İhsan Döşlü, 3 yıldır yamaç paraşütü yaptığını, bu gün Simav manzaralı bir uçuş için geldiklerini belirtti. Döşlü, “Bin 760 metre rakımdan, yaklaşık 900 metre irtifada uçacağız. Manzara olarak çok güzel ve yamaç paraşütü için oldukça elverişli bir yer olan Simav’a, yamaç paraşütü sporunu yapanların mutlaka gelmeleri gerekir. Yamaç paraşütü ile mesafe yapmak isteyen sporcular, Kestane dağından başlayıp Sındırgı-Gediz arasında yelken bandı kullanılarak uçuş yapabilirler. Tüm yamaç paraşütü sporcularını Simav kestane dağındaki takeoff’a bekliyoruz” diye konuştu.

Simavlıların kent merkezinden ilgiyle izledikleri yamaç paraşütü uçuşlarına, Celal Akbulut, İhsan Döşlü, Dr. Fatih Ünlü, Şeref Akdemir, Hakan Öztürk, Mustafa Serpen, Muhlis Koç, Fatih Koç katıldı. Simav’ın Çitgöl beldesi yakınlarında belirlenen paraşüt iniş alanına yapılan sortiler, kazasız belasız tamamlandı.