Toplantıda konuşan Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Nuray Akçasoy, kent konseylerinin yaşadıkları kentlerin yönetimlerine katkıda bulunmak, kentlerine sahip çıkmak, kentin bilincini oluşturmak ve geliştirmek amacıyla gönüllülük anlayışı ile bir araya geldiklerini söyledi.

Kent konseylerinin işleyişi ve işlevi, kent konseyleri ve katılımcılık başlıklı konularla ilgili sunumların yapıldığı toplantıya Ünye Kaymakamı, Ünye Belediye Başkanı, UCLG-MEWA Genel Sekreteri katıldı. Toplantı öncesinde Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Yürütme Kurulu Üyeleri ile birlikte Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ve Ünye Kaymakamı Ümit
Hüseyin Güney'i ziyaret ederek kentle ilgili fikir alışverişinde bulundu.

AKÇASOY: AMACIMIZ KENTİN YÖNETİMLERİNE KATKIDA BULUNMAK
''Kent Konseylerinin Güçlendirilmesi ve Katılımcılık'' gündemi ile gerçekleştirilen toplantıya Karadeniz Bölgesi’nde bulunan kent konseyleri başkanları katıldı. Toplantıda konuşan Türkiye Kent Konseyler Birliği Başkanı Nuray Akçasoy, ''Bizler topluluk kurum ve kuruluşların birlikte ortak çalışma yapma anlayışı içerisinde yaşadıkları kentlerin yönetimlerine katkıda bulunmak, kentlerine sahip çıkmak, kentin bilincini oluşturmak ve geliştirmek amacıyla gönüllülük anlayışı ile bir araya geldikleri platformdur. Türkiye Kent Konseyleri Birliği üye kent konseylerimizle iş birliği içerisinde deneyimlerimizi paylaşmak daha iyi ve doğruya ulaşma gayretinde çalışmaları gerçekleştirmektir. 2010 tarihinden itibaren birliğimiz bu görevini geliştirerek bir bayrak yarışı içerisinde sürdürmektedir” dedi.