Ketenci açıklamasında, “Tepebaşı ilçemizin Yeşiltepe mahallesi sakinleri huzursuz bir vaziyette bu mahallemizde 1989 yılı imar planlarında üniversitenin büyümesi ve istimlak değerinin düşmesi için o günkü rektör Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen belediye başkanı Sezai Aksoy ile uzlaşıp kat indirimi uygulanmış olup daha sonraki planlarda alınan hakları geri verilmemiştir. Mahalleli ellerinden alınan bu haklarını geri istemektedir şimdi soruyorum bu mahallede nasıl bir tasarrufu var yerel yönetimin. Tapuları beraber mi kazanıp aldınız ya da ortakçımısınız?” dedi.

Ketenci açıklamasının devamında “Yeşiltepe Mahallesinde 9000 hane ve 23000 vatandaşımız yaşamakta burada zaten yıllardır hizmet ağır aksak  birçok sorunları olan mahallenin başta her sene 3 – 4 insanımızın hayatını kaybettiği  koku ve kirlilik oluşturan sulama kanalları olmak üzere yol ve tretuvar sorunları var büyükşehir sınırları içinde vergi ödeyen ama mezra şartlarda yaşatılan mahalleli artık isteklerinin yapılmasını istiyor köprübaşında oturur gibi vergi ödeyip hizmet alamamaktan yılmış durumda bu bölgedeki diğer mahallelerimiz olan Sütlüce, Esentepe, Zincirlikuyu, Şirintepe,Sakintepe, Fevzi çakmak da farklı değil bu mahallerimiz belediyeden hizmet beklemekte vergi vermekte fakat bekledikleri hizmeti alamamaktadır.

Yeşiltepe mahallemizin çoraklık mevki dediğimiz bölgesinde 100 hane bulunmakta doğalgaz isteyen sakinler her başvurduklarında elleri boş dönmektedir belediye meclisinde AKP çoğunluğu olması bu sorunları birbirine atan ve hiçbir hizmet üretemeyen bir meclis haline getirmiştir meclisi ve belediyeleri göreve çağırıyorum” dedi.