Güler, Nefes Kredisi'ni değerlendirmek üzere Denizbank, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankasının yöneticileri ile ETO'da gerçekleştirdiği toplantının ardından yaptığı açıklamada, üyelerine sağlayacakları "Nefes Kredisi" için bankalarla görüşmeleri tamamladıklarını belirtti.

 Tüccarın, sanayicinin talepleri doğrultusunda, daha önce 25 bin lira olarak belirledikleri kredi üst limitini 50 bin liraya çıkardıklarını bildiren Güler, şunları kaydetti:

 "Üyelerimiz, odamızdan aldıkları faaliyet belgesiyle Denizbank, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankasına kredi başvurusu yapabilecek. ETO üyeleri aylık yüzde 0,99 faizle, ilk 6 ay geri ödemesiz, takip eden 12 ayda eşit taksitli ödeme yapmak üzere toplam 18 ay vade ile kredi kullanabilecek. Üyelerimizden en fazla 51 lira kredi masrafı alınacak. Krediye destek olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. 2017 yılında ETO'nun öz kaynaklarını seferber ederek 2 bin üyemize 54 milyon lira kredi kullandırmıştık. 2018 yılında da devletimizin ve TOBB'un desteğiyle üyelerimize yeniden kredi imkanı sağlıyoruz. Bu sayede kredi imkanları doğrultusunda krediye ulaşmakta zorluk çeken küçük ve orta ölçekli üyelerimize nefes aldırıyoruz."