Sui Generis Tiyatro hayatın hukukuyla uğraşacak olan hukukçuların sahnede de sözleri olduğunu göstermeyi hedefliyorlar bu oyunla. Aynı zamanda hem oyuncu hem teknik ekip olarak yer alan hukuk fakültesi öğrencileri birlikte iş başarmanın keyfini yaşarken iş yaşamına da hazırlanmış oluyorlar. Öğrenciler sınav dönemine rağmen çalışmalarını aksatmadan yürüterek, planlı çalışmanın, zamanı yönetmenin önemini de ispatlamış oldular.

Yönetmenliğini Hakkı Kuş’ un yaptığı, Sadık Şendil’in yazdığı ''Kocamın Nişanlısı'' oyunu yoğun ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Kocamın Nişanlısı çok keyifli bir komedi… Keyifli bir dolambaç komedyası…

Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Sui Generis Tiyatro koordinatörü Av. Hüseyin Akçar ,oyuncu olarak da yer alıyor oyunda. Akçar: “Mart ayında bir diğer oyunumuz 'Şenlik Çıkmazı' sahnelenecek. Nisan ayında da yeni hazırladığımız, yaklaşık 35 kişinin içinde olduğu bir prodüksiyon oyun olarak baktığımız ''Cevahir'' adlı oyunumuzla seyircilerin karşısına çıkacağız. “ diyerek yeni oyunun müjdesini de verdi.