Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen ve Şair Haydar Ergülen’in koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Kent & Kültür Söyleşileri, yeni sezona başlangıç yapmaya hazırlanıyor.

Söyleşiler ile kent halkı bu sezonda da kültür ve sanat dünyasından önemli insanlar ile bir araya gelme fırsatı bulacak. Kendi alanlarında başarı göstermiş, ses getiren çalışmalara imza atmış konukların yanı sıra pek çok yazar, şair, gazeteci ve sanatçıyı ağırlayan Tepebaşı Belediyesi Kent & Kültür Söyleşileri, önemli isimleri Eskişehir’e getirmeye devam edecek. Şair Haydar Ergülen’in koordinatörlüğünde her ay gerçekleştirilen söyleşilerde konuklar hem ülke gündemi hem de mesleki ya da sanatsal konular hakkında değerlendirmelerde bulunarak tecrübe ve düşüncelerini paylaşacak.

Eskişehirlilerin yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen Kent & Kültür Söyleşileri’nin geride bıraktığımız sezonunda Gazeteci/Yazar Özgür Mumcu, Mine Söğüt ve İrfan Değirmenci, edebiyat dünyasının önemli isimlerinden Şükrü Erbaş, müzisyen Metin
Karausta ve Caner Akbal ile Gezi olayları sırasında Eskişehir’de yaşamını yitiren Ali
İsmail Korkmaz’ın ailesi kent halkı ile buluşmuştu.

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet
Ataç, Kent & Kültür Söyleşileri’nin Eskişehirliler tarafından çok beğenildiğini
belirterek, “Kent & Kültür Söyleşileri ile Eskişehirli vatandaşlarımızı, kültür ve sanat dünyasının başarılı isimleri ile buluşturuyoruz. Zaman zaman gazeteci konuklarımızı da ağırlıyoruz. Etkinliklerimizin doluluğundan, vatandaşlarımızın Kent & Kültür Söyleşileri’ni ne kadar çok beğendiğini anlayabiliyoruz. Onlar istediği sürece söyleşiler gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu söyleşilerde katılımcılar hem etkinliği takip edebiliyor hem de söyleşinin bir parçası olabiliyor. Yeni sezon da güzel bir açılış söyleşisi ile başlayacak, tüm hemşehrilerimi bu keyifli söyleşiye davet ediyorum” diye konuştu.

İLK KONUKLAR ORTAÇGİL VE ÇINAR OLACAK

Kent & Kültür Söyleşileri’nde yeni sezonun ilk etkinliğinde konuk olarak
Eskişehirliler ile buluşacak sanatçılar ise Bülent Ortaçgil ve Mahmut Çınar olacak.

Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi Oktay Ekinci Sahnesi’nde Eskişehirliler ile bir araya gelecek olan Ortaçgil ile Çınar’ın, “Bu Su Hiç Durmaz” başlıklı söyleşisinde konuklar, Ergülen’in yanı sıra katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayacak.

18 Ekim Perşembe günü, saat 19.30’da ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşiye tüm Eskişehirliler davet edilirken konuyla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 230 22 16 numaralı telefondan yetkililere ulaşabilecek.