Merve Şen, babası Kadir Şen'in uzun yıllardır kasaplık yaptığını ve Kurban Bayramlarında kendisini evde göremediklerini dile getirdi. Babasının bu dönemde yoğun tempoda çalıştığı için kendisine gönüllü olarak yardımcı olmak istediğini getiren Şen, "Daha önceki senelerde kendisine yardım etme imkanım olmamıştı. Bu sene ise kendisine destek olmak istedim. Verdiği görevleri yerine getirmeye çalışıyorum. Kurban Bayramlarında babamı evde göremiyoruz. Ama biz de artık bu duruma alıştık. Bayramı, burada ona yardım ederek geçirmek istedim. İlerleyen senelerde de ona yardım etmeyi istiyorum" şeklinde konuştu. 

"Ona yapabileceği kolay işleri veriyorum" 
Baba Kadir Şen ise kızının kendisine çok yardımcı olduğunu ve işlerini kolaylaştırdığını dile getirerek şu ifadeleri kullandı: 
"Kızım, kasaplığı bilmiyor. Ona biraz daha kolay işler veriyorum. Yapabileceği işleri veriyorum. Kolay kesebileceği etleri veriyorum. Zaman zaman kasada bekliyor, malzeme getiriyor, götürüyor. Ben de burada çoğu zaman tek çalışıyordum. Bu bayramda bana yardımcı olmak istedi. Çok da başarılı oldu. Kendisine çok teşekkür ederim."