Yeni yılda kadroya geçmek için günler öncesinden evrakını hazırlayan taşeron işçiler, gerekli evrakı ve doldurdukları formları ilgili birimlere sunarak müracaatlarını yapmaya başladı. Kadroya geçişlerin yapılacağı bazı kurumlarda mesainin ilk saatlerinden itibaren yoğunluk oluştuğu görüldü.

9 yıldır Kütahya İl Özel İdaresi'nde taşeron işçi olarak çalışan Ahmet Şanlı, Sosyal Güven Kurumu'ndan, sigorta dökümünü alarak kurumuna teslim etti. Başvurusunu tamamlayan işçi Bayram Kırçıman, kadroya alınacakları için mutlu olduğunu söyledi.

Çevresindeki herkesin kadro heyecanı yaşadığını belirten Müşerref Ersöz de, "Taşeron işçilerin kadroya alınacak olması ailemdeki en küçük kardeşimi, akrabaları mı bile mutlu etti. Allah devletimize zeval vermesin. Kadro başvurularımızı yaptık, inşallah imzamızı atacağız bugün. Kredi Yurtlar Kurumu'nda 3 yıldır taşeron olarak çalışıyordum. Ben onlar adına da seviniyorum. Durumu olmayan insanlar da var aramızda, inşallah onlar için de hepimiz için de iyi olacak" dedi.

Kütahya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü İsmail Sayar da, SKG dökümünün e-devlet'den de alınabildiğini ifade etti.