Müziğe küçük yaşta başlayan Dilara Sakpınar, Sony Music etiketiyle yayınlanan ve 16 şarkıdan oluşan ‘Hazineler İçindesin’ adlı son albümünden şarkılarını Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile yaklaşık 80 müzisyenle birlikte seslendirecek.

Eskişehir Belediyesi Kültür ve Sanat Sarayı’nda 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 20.00 başlayacak konserde Lara Di Lara’nın şarkılarının düzenlemesini Tolga Taviş yaptı. , Şef Ender Sakpınar yönetiminde gerçekleşecek konserde sanatçıya Synthlerde Burak Irmak, elektrik gitarda Deniz Aydemir eşlik ederken, bandoneoncu Ortaç Aydınoğlu da konuk sanatçı olarak yer alacak.

Annesi İsveçli olan Şef Ender Sakpınar’ın kızı Dilara Sakpınar, Istanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Grup 123 ile müzik kariyerine başladı. Grup ile dört albüm kaydetti. Besteci ve söz yazarı olarak zaman içinde biriktirdiği parçalar “Oraya Doğru” adındaki ilk albümüyle hayat buldu. 2014’ün Nisan ayında bu albümün çıkmasıyla solo kariyerine Lara Di Lara olarak başlayan sanatçı, 16 yeni şarkıdan oluşan ikinci stüdyo albümü ‘Hazineler İçindesin’i de 2017 yılında dinleyiciyle buluşturdu.

Türkiye’nin önemli mekanları ve festivallerinde sahne alan, Hollanda, Belçika, Almanya ve Avusturya’yı kapsayan Avrupa turnesinden yakın zamanda dönen, alternatif müzikte yeni bir soluk olan ve yorumuyla büyük ilgi çeken sanatçı, vereceği senfoni konseriyle Eskişehirli eskisehir, müzikseverlere seslenecek.