İYİ Parti Başkanı Sayın Meral Akşener Eskişehir İl binasının açılışını gerçekleştirmek üzere Eskişehir’e geldi. Kütahya yolunun 15.Km’sinde karşılanan Şener, Atatürk Kapalı Spor Salonunda halk ile buluştu.

 

Kadınlar ve basın  hakkında konuşan Meral Akşener, kadınlara katılımlarımdan dolayı teşekkür ettti. Yerel basına katılımlarında dolayı teşekkğür eden Akşener, “Kıymetli yerel basın mensuplarına bizi yalnız bırakmayıp katılımlarından dolayı teşşükker ederim “ dedi.

Meral Akşener şöyle devam etti:

İYİ PARTİ CESUR PARTİDİR

"Başımıza gelen pişmiş tavk basına gelmez. Parasını ödediğimiz tuttuğunuz bina sahipleri tehdit aldı vazgeçtiler, görevini bırak dediler. Özel sektörde çalışanşara İyİ Parti ya da istifa et dediler. Bütün bu arkadaşlarımız 200 civarında. Bu arkadaşlarımız, il ilçe başkanlarına talip olan arkadaşlarımız tek tek bu baskılar ile karşılaştı , ama partimin bana ihtiyacı var dedi ve kuruldu iyi parti. İyi parti cesurlar partisidir."

HEM MİLLETVEKİLLİĞİ HEM CUMHURBAŞKANLIĞINI KAZANACAĞIZ

Tam 70 ilde organize olmuş il teşkilatlarını ilçe teşkilatlarını açmış bir siyasi harekettir İYİ Parti. Aşağıdan yukarı bir örgütlenme, yukarıdan aşağı değil bizim teşkilat yolumuz. Biz de grup kurmaya hazırız şartsız koşulsuz herkese kapımız açıktır. Milletimize gidip 100 bin imza ile aday olacağız. Bakaşım onlar 20 milletveklili ile mi girecek. Biz cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hem milletvekilliklerini hem cumhurbaşkanlığını kazanacağız. O yüzden milletveklilliğine aday olamayacağım. Benim için ya herru ya merru. Ben milletime ve özellikle kadınlara güveniyorum. Kimse ile ittifak yapmadan seçime gireceğiz.

SEN KİM MİLLİYETÇİLİK KİM

Yerlilik, millilik konusuna değinen akşener Erdoğan için, “Sen kim milliyetçilik kim hadi ordan” diyerek, "Yerli olmak bu vatanın birliği bütünlüğünü korumak demektir. Senin çocukların gemicik floları yapmış yaptırmış ama Eskişehir'in, Kütahya'nın gençleri işsiz. Bu kadar gencin işsiz olduğu bir ülkede senin çocukların gemicik flocukları yapıyorsa, Tayyip Erdoğan bir gün zengin olursa bilinki hırsızlık yapmıştır demişşsen, bilin ki doğru söylemişsindir. Sen ne yerli ne milli olabilirsin. Bu adil milleti kandırabileceğini sanıyosan çok yanılıyorsun. Madem millisin Süleyman Şah türbesini niye kaçırdın. Çoluk çocuğun niye paralı askerlik yaptı. Niçin damadın dahil herkes paralı askerlik yaptı. Askerlik garibana verilmiş bir görev mi? Niçin Süleyman Şah türbesi yüzyıllarıdr bulunduğu yerden kaldırıldı getirildi ve PYG YPG güçlerinin bulunduğu yere konuldu. Vatan toprağını niye verdin kardeşim. Sayın Erdoğan milli olamazsın milli olan herşeye karşısın"dedi.

 

devam edecek..