Dünya Yaşlılar Günü, Koca Çınar Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliklerle gün boyu kutlanırken, Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Emek Oyuncak Evi ve Kütüphanesi’nden çocuklar kıdemli vatandaşları ziyaret etti.

Odunpazarı Belediyesi, kıdemli vatandaşlar ile ilgili çalışmalarını Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde sürdürüyor. Kıdemli vatandaşlar için ‘Koca Çınar Yaşam Merkezi’, ‘Sağlık Odunpazarı Belediyesi ile Evinizde’ (SOBE) ve ‘Yaşlı, Engelli ve Hastalar İçin Evde Banyo Hizmeti’ çalışmalarına devam eden Odunpazarı Belediyesi, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde de kıdemli vatandaşları unutmadı.

Koca Çınar Yaşam Merkezi’nde ‘Dünya Yaşlılar Günü’ nedeniyle gün boyu etkinlikler
düzenlenirken, Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Emek Oyuncak Evi ve
Kütüphanesi’nden çocuklar kıdemli vatandaşları ziyaret etti. Koca Çınarların ilk ziyaretçileri Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri oldu. Hazırladıkları tebrik kartlarını sahiplerine veren minikler, Koca Çınarların Dünya Yaşlılar Gününü kutladı. Çocuklarla birlikte oyunlar oynayan, şiirler okuyan Koca Çınarlar, duygu dolu anlar yaşadı. Koca Çınarların ikinci ziyaretçileri ise Emek Oyuncak Evi ve Kütüphanesi’nden çocuklar oldu. Yanlarında getirdikleri çikolataları Koca Çınarlara ikram eden çocuklar, daha önce hazırladıkları tebrik kartları ile Koca Çınarların gününü kutladı. Şiirlerin ve şarkıların okunduğu ziyaret keyif dolu anlara ev sahipliği yaptı.