Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere Tepebaşı Belediye
Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in yanı sıra çok
sayıda vatandaş katıldı. Orkestra Şefi Ramazan Albayrak yönetiminde Lightly Row,
Allegro, French Folk Song, Old Mac Donald, Jingle Bells ve Minik Kaplumbağa ve
Arkadaşları isimli eserleri seslendiren orkestra salonu dolduran davetlilerden tam not alarak ayakta alkışlandı. Konserde ayrıca Fevzi Çakmak Mahallesi çocukları da yaylı sazlar grubunda yer alarak ilk sahne deneyiminin heyecanını yaşadı.
 Konser sonunda sahneye çıkarak duygularını ifade eden Başkan Ataç, “Türk
insanının yabancılara özendiği iki temel konu vardır. Birisi akıcı ve güzel bir yabancı lisan konuşabilme, diğeri de enstrüman çalabilme yeteneği… Siz bunlardan bir tanesini şimdiden büyük ölçüde çözdünüz. Başarınız bana göre o kadar büyük ki, ne kadar alkışladıysak da az… Tabi bunda emeği geçen eğitmenlerinizi de ayrıca tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın meşhur şefi Gürer Aykal geldi, çocuklarımızı izledi. Bana, ‘Ben bu gece rahat uyuyacağım. Böyle bir şey hiç görmemiştim, duymamıştım’ dedi. Ülkenin zor şartlarında böyle bir iş başarmak, bu
başarıyı yakalamak her şehre nasip olmaz. Siz çocuklarınızı, çocuklarımızda siz velileri alkışlamalı. Tepebaşı gerçekten çok büyük bir aile oldu. O kadar mutluyum ki, geceleri yattığımda iyi ki bu işi yapmışız diyorum. 3 yıl önce 40 keman ve 40 öğrencimiz ile başladık bu işe. Şimdi rakamın 1000’in üzerinde olduğunu duyuyoruz. Bu gerçekten olağanüstü bir şey… Belediye velilere, veliler belediyesine güveniyor. Bu güzellik hiç bozulmasın, tüm ülkeye örnek olsun. Ülkemizin içinde olduğu olumsuzluklar bu tür projeler ile çözülecektir. Biz tarafız, sadece Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye’ye tarafız. Eğer bu değerler üzerinden yürürsek başarı da kendiliğinden geliyor.Çünkü bunun içinde çağdaşlık var, ileriyi görmek var, çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe taşımak var” ifadelerini kullandı.
 Başkan Ataç konuşmasının ardından Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var
Çocuk Senfoni Orkestrası Koordinatörü Kaan Kıran ve Orkestra Şefi Ramazan
Albayrak’ı tebrik ederek çiçek takdim etti.