Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen 2’nci Bale Rüzgarı etkinliğine; Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un yanı sıra çok sayıda Eskişehirli sanatsever katıldı.

 ''İmkansız diye bir şey yoktur''

2’nci Bale Rüzgarı’nda konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, “Hepiniz hoşgeldiniz. Çocuklarımızı izleyeceğiz. Çocuklarımızın neler başardığını göreceğiz. İmkansız diye bir şey yoktur, yeter ki isteyelim. Sanatı, kültürü ve sporu sonuna kadar destekleyen bir belediye olmaktan övünç duyuyoruz. 1 yıl içince çocuklarımızın nerden nereye gelebildiğini göreceğiz. Destekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum. Çocukların çalışması kadar, velilerin sabrı ve desteği de önemli. Bu desteğin gelişerek devam etmesini diliyorum” dedi.

 Koreograflığını İlker ve Elif İlik’in yaptığı 2’nci Bale Rüzgarı’nda, Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde açılan bale atölyelerinde 3 yıl boyunca eğitim alan öğrenciler performanslarını sergiledi. 2’nci Bale Rüzgarı’nda öğrenciler bale ve jimnastik gösterileri yaptı. Aylar öncesinden bu gösteriye hazırlanmaya başlayan öğrenciler, 2’nci Bale Rüzgarı’na katılanlara Devlet Opera ve Balesi tadında bir gösteri sundu. Etkinliğe katılan vatandaşlar öğrencilerin gösterisinden oldukça etkilenirken, öğrencilerin performansları ise uzun bir süre alkışlandı.