Brezilya’da düzenlenen şampiyonada altın madalya kazanarak Eskişehir’e büyük gurur yaşatan Sümeyye Boyacı’nın ardından, Kırşehir’de düzenlenen Özel Sporcular Okullararası Türkiye Şampiyonası’ndan Büyükşehir sporcuları madalyalar ile döndü.

 27-28 Nisan tarihlerinde Kırşehir’de gerçekleştirilen Özel Sporcular Okullararası Türkiye Şampiyonası’na Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları damga vurdu. 3 kulüp sporcusu kazandıkları 11 madalya ile büyük bir başarıya imza attı. Otizmli Yıldız Kızlar kategorisinde serbest stilde Deniz Dila Dinç 3 altın madalya, Otizmli Genç Erkeklerde Efe Alpar Güler 3 gümüş 1 bronz madalya ve Mental Genç kategorisinde ise Asya Kaynak 3 altın, 1gümüş madalya ile Eskişehir’i başarıyla temsil etti.

 Kazanılan başarıdan dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını ifade eden Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yetkilileri, özel sporcuların üzerinde ciddiyetle çalıştıklarını ifade ettiler. Yetkililer “Kentpark Kapalı Yüzme Havuzumuzda özel sporcularımızla, alanında uzman antrenörler bire bir eğitimler gerçekleştiriyorlar. Özel olarak çalışmanın meyvelerini de böyle güzel başarılar ile topluyoruz. İnanıyoruz ki kulübümüz içerisinden Sümeyye gibi ülkemizi başarıyla temsil edecek daha çok sporcu çıkaracağız” şeklinde konuştular.