Ergülen’in konuğu bu kez gazeteci/yazar Özgür Mumcu olacak.
Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi Oktay Ekinci Sahnesi’nde 1 Şubat Perşembe günü saat 19.30’da, Eskişehirliler ile buluşacak olan Özgür Mumcu,“Edebiyat, Hayat ve Sanat” konulu söyleşide konuşacak. Etkinlikte Ergülen’in yanı sıra katılımcılar da Mumcu’ya cevaplamasını istediği sorularını yöneltebilecek.
Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, Özgür Mumcu’nun katılacağı söyleşiye tüm Eskişehir halkını davet ederken ücretsiz olarak düzenlenen etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 230 22 16 numaralı telefondan yetkililere ulaşabilecek.

Özgür Mumcu Kimdir?
1977 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası, Türkiye’nin tanınmış
gazetecilerinden olan ve 1993 yılında bir suikast sonucunda hayatını kaybeden Uğur Mumcu’dur. Annesi ise 23. Ve 24. Dönem CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Başkan Yardımcısı Gürdal Mumcu’dur. İlk adı Şinasi olan Özgür Mumcu, 1995 yılında Ankara Büyük Kolej’den mezun olmuştur. Daha sonra 2003 yılında Fransa’nın ünlü Sarbonne Üniversite’sinde Uluslararası Hukuk ve Uluslararası Örgütler Hukuku doktorası yaptı. Özgür Mumcu 1 Ağustos 2014’ten bu yana Cumhuriyet Gazetesi’nde yazarlığa devam etmektedir.