Hacı Seyit Mahallesi, Zübeyde Hanım Caddesi Demiryolu Sokak’ta bulunan Tepebaşı Mutfak Atölyesi’nde aşçılık, pişirme teknikleri, pastacılık gibi branşlarda uzman eğiticilerden teorik ve uygulamalı eğitim alan kadınlar, tam donanımlı bir mutfakta yemek ve pasta yapıyor.

Haftada 2 gün gerçekleşen pasta yapım kursuna, pazartesi ve salı günleri olmak üzere toplamda 20 kişi katılıyor. Pasta eğitmeni Demet Duman eşliğinde şeker hamuru, figür yapımı ve pasta yapım aşamalarını öğrenen kursiyerler eğitimlerden dolayı son derece memnun olduğunu ifade ediyor. Eğitim çalışmaları hakkında bilgiler veren eğitmen Demet Duman, “Kadınlarımıza hem pastacılık eğitimi hem de onların faydalanması için mutfakta yararlı olacak bilgiler veriyoruz. Anlattığımız teorik bilgileri uygulamalı olarak mutfağımızda gösteriyoruz. Kurslarımıza kendini geliştirmek için gelenler de var, yeni bilgiler öğrenmeye gelenler de” şeklinde konuştu.

Eğitim çalışmalarına katılan kadınlar da Mutfak Atölyesi’nde düzenlenen kurslara katılmaktan dolayı memnun olduklarını belirterek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a teşekkür etti. Yetişkinlerde toplam 3 grup ve 50 kişi ile çalışmalarına devam eden Mutfak Atölyesi’nde kursiyerlerin hazırladıkları ürünleri sunacakları bir kafe de bulunuyor. Tepebaşı Belediyesi Mutfak Atölyesi’nde çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik düzenlenen kurslar hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 230 09 34 numaralı telefondan ilgililere ulaşabiliyor.