Espark’ın ziyaretçilerini ağırlamak için düzenlediği etkinliklerden birisi olan Slotcar organizasyonu, bu hafta sonu Espark’ta vatandaşlarla buluştu.

Yarışmacıların parkura bağlı olan araçları, fitness bisikletlerini kullanarak hareket ettirmesi ile birbirleri arasında rekabet etmesine dayanan Slotcar organizasyonunda birçok ödül dağıtıldı. Organizasyonun 2000 yılından itibaren sürdüğünü ifade eden Slotcar organizasyonu sorumlusu Mehmet Selim Caferoğlu, “Slotcar organizasyon 2000 yılından bu yana Türkiye’de devam eden bir organizasyon. Çeşitli etapları var tabi bunun farklı versiyonları var. Biz bunu fitness bisikletleri ile birlikte yapıyoruz. Türkiye’de çeşitli organizasyonlarda faaliyet gösteriyoruz. Aslına bakarsanız bu modeli Türkiye’de tek denilebilir. Çünkü değişik bir versiyon yükledik. Bugün de ESPARK alışveriş merkezindeyiz. Güzel ve yoğun bir organizasyon, katılım epeyce yoğun. Çünkü hem konum itibari ile hem de organizasyon itibari ile gayet rağbet gören bir faaliyet. Genel olarak konumlandırdığımızda, ‘Ne vadediyorsun?’ aslına bakarsanız sağlıklı bir yaşam vadediyoruz. Sürekli bir hareket halindeyiz. ESPARK’ta da 2 gündür devam ediyoruz faaliyetimize. Buradaki amacımız alışveriş yapan vatandaşlarımızın aynı zamanda burada eğlence ile devam etmesi” şeklinde konuştu. 

 


AVM’lerin vatandaşlar üzerindeki aidiyetlerini arttırmaya çalıştıklarını ve yaşanabilir hale getirmek istediklerini belirten Caferoğlu, konuyla ilgili şunları kaydetti: 
“Öncelik olarak biz bir AVM’nin aidiyetini sağlıyoruz desek daha iyi olur. Çünkü insanlar burada alışveriş yaparken, aynı zamanda eğlence kısmını, sonrasında birinciye, ikinciye ve üçüncüye çeşitli ödüllerimiz var. Burada herkes kazanıyor. Birinciye 30 liralık bir hediye çeki veriyoruz. İkinciye sinema bileti olarak ödülümüz var. Üçüncüye de burada gün içerisinde kullanabilecekleri çocuk arabası hediyesi var. Ama daha çok vadettiğimiz şey eğlence. Kazanırken eğlendiğiniz, eğlenirken kazandığınız bir aktivite, yoğun bir aktivite. Bekliyoruz, Pazar günü akşamına kadar buradayız.”