Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Haber tarafından ortaya çıkarılan pizza skandalı videosu bugün bir çok medya kuruluşunda yayımlandı. Olayın yayılması ile birlikte çeşitli iddialar ortaya atıldı.

  Biz de Eskişehir Haber oalrak olayla ilgili en doğru bilgiyi almak için pizzasına tükürülen mağdura mikrofonumuzu uzattık. Madurun avukatı Kemal Sayılır da ropörtajımıza dahil olarak olayın hukuki sürecini anlattı.
Madur aynı yerden sürekli pizza söylediğini ve pizzayı getirenleri tanımadığını, ve herhangi bir husumetlerinin olmadığını belirtti. Olayın hemen arkasından kameraların kontrol edildiği dairedeki komşusunun olayı fark edince üst katları bağırarak uyardığını belirtti.


  Madur olan H.A. konuyla ilgili hazır gıda şirketlerin kuryelerin taşırken açamayacakları bir yol bulmalarını önerdi.
Şantaj ve dolandırıcılık suçlamalarının asılsız olduğunu belirten Av. K.Sayılır, bugün haberlerde yayımlanan belgenin aslında henüz erişilebilir olmadığını ve paylaşılarak soruşturmanın gizliliğinin ihlal edildiğini belirtti.
Karşı tarafın zararın karşılanacağını belirtmesi üzerine kendilerine yazdıkları cevabı şantaj olarak nitelendirilerek ajanslara verildiğini belirten Av. Kemal Sayılır; bu belgenin yayımlanması konusunda suç işlendiğini söyledi ve savcılığı göreve davet etti.