Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda bulunan seçim bürosunda 22:00’da kadınlarla Kadın Vakti, 00:00’da ise gençlerle Gençlik Vakti buluşmalarını başlatan Prof. Dr. Günay, kendisi için kadınların ve gençlerin her zaman öncelikli olduğunu vurguladı. 00:00’da yapılan Gençlik Vakti Buluşması’na Prof. Dr. Nabi Avcı’da katıldı. Prof. Dr. Avcı ve Prof. Dr. Günay, gençlerle sahur yaptı, uzun uzun sohbet etti.

KADINLAR VE GENÇLER HEP ÖNCELİĞİM OLDU

Hayata geçirdiği Kadın Vakti ve Gençlik Vakti buluşmaları ile alakalı Prof. Dr. Günay, ‘’Kadınlar ve gençler her zaman odak noktam oldu. Çalışmalarımızda da onlara ağırlık verdik. Şimdi tabi bütün gün programlarımız sırasında her kesimden vatandaşlarımız ile bir araya geliyor onları dinliyoruz. Ama gençlerimize ve kadınlarımıza özel bir vakit ayırmak onların isteklerine, önerilerine kulak vermek istedim. Bu nedenle her akşam 22:00 Kadın Vakti, her gece 00:00 Gençlik Vakti dedik. Sağolsun bugün Sayın Bakanımız’da bizlere eşlik etti. Ben buradan bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum. Hiçbir ayrım gözetmeden bütün kadınlarımızı ve gençlerimizi bu buluşmalara bekliyorum.’’ Dedi.

NASIL BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ

Kadınlara seçim döneminde çok önemli görevler düştüğünü aktaran Prof. Dr. Günay, “Bizlerin ulaşamadığı yerlerde sizler neden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğini devam ettirmesi gerektiğini, neden meclise en fazla milletvekilini göndermemiz gerekiyor anlatacaksınız.  Hepimizin yavruları var onlara nasıl bir Türkiye bırakmak istiyoruz?  Nasıl bir Türkiye istiyoruz? Kuyrukların olduğu bir Türkiye’mi yoksa Cumhur İttifakı ile birlik, bütünlük içinde Türkiye’de huzurun, barışın, refahın olduğu bir Türkiye mi istiyoruz? Türkiye bir Suriye, Irak olamaz. Bizler Türkiye’mize sahip çıkacağız” dedi.

YENİ SİSTEMLE TÜRKİYE PRANGALARINDAN KURTULACAK

Biz Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Tatar ayrımcılığı yapmadık. Bunları zenginlik olarak gördük şeklinde konuşan Prof. Dr. Günay, seçimin nasıl olacağı konusunda da kadınları bilgilendirdi. 24 Haziran’da sandıktan Cumhur İttifakı’nın galip çıkacağına cani gönülden inandığını ifade eden Prof. Dr. Günay, “Sizlerle birlikte adım adım başarıya doğru gideceğiz. Yeni hükümet sistemiyle inşallah Türkiye’nin ayağına pranga vurulmuş sistemden çıkıp çok daha hızlı karar alabilen, icraat yapabilen bir sisteme geçeceğiz” dedi.

 KADINLARIMIZI EKONOMİYE KAZANDIRDIK

Kadınların iş hayatında daha çok yer alması için yaptığı çalışmalardan da bahseden Prof. Dr. Emine Nur Günay, “TADEM projemizi başlattık. 18-45 yaş aralığındaki dezavantajlı ve işsiz durumdaki kadınlarımıza eğitim fırsatları sunarak ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağladık.  Kadınlarımızın çalışmaları yalnızca ev ekonomisine değil aynı zamanda Eskişehir’in ekonomisine de katkılar sundu ve sunmaya devam edecek. 24 Haziran’dan sonra kadınlarımız ve gençlerimize yönelik çalışmalarımız aşama aşama daha da büyüyecek” dedi.

SİZLER İYİ BİRER AYDIN OLACAKSINIZ

00:00’dan sahura kadar gençlerle bir araya gelen Prof. Dr. Emine Nur Günay’a Eski Bakan ve AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı’da eşlik etti. Gençlerle sohbet eden Prof. Dr. Nabi Avcı, “Eski bir üniversite hocasıyım karşımda gençleri görünce hocalığım tutuyor, siyasetçiliğimi ikinci plana geçiyor” dedi. Prof. Dr. Avcı, 1Biz Eskişehir’i 2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan ettik ve 2013- 2014 yıllarında Türk Dünyası Kültür Ajansı kuruldu sonrasında vakıf kurduk ve Eskişehir’deki birçok tarihi eserimizi restore ettik. 10 binin üzerinde lise öğrencisini Osmanlı coğrafyasında gezilere gönderdik.  Azerbaycan, Kırım, Türkmenistan, Batı Trakya, Selanik, Kıbrıs, Makedonya, Saray Bosna’ya gönderdik oralarda bizim izlerimizi görsünler diye. Gidemeyenler içinde Esminyatürk kurduk. Orada Türk dünyasının 30’dan fazla eserinin minyatürünü görebilirsiniz. İyi okuyacaksınız, kendinizi yetiştireceksiniz kolay kolay dolduruşa gelmeyecek, iyi birer aydın olacaksınız. Toprağı okumayı, bu memleketin taşını toprağını bilmeyi gerektirir” dedi.

GENÇLERE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR

Prof. Dr. Nabi Avcı’nın konuşmasının ardından konuşma yapan Prof. Dr. Emine Nur Günay, bu buluşmalara neden ‘Gençlik Vakti’ dediklerini şu sözlerle açıkladı, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yola devam ediyoruz.  Neden Gençlik Vakti diyoruz? Şu anda nüfusun yüzde 48’inin yaşı 30’un altında bu Türkiye’nin en güçlü dinamizmi ve umut veren bir oran. Gençlerimize yönelik uyguladığımız politikaları sizlerde biliyorsunuz. 2002’de Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesi 12 kat arttı 122 milyona çıktı. Her ilde bir üniversite açıldı. Gençlerimizin eğitim almasını, kendilerini geliştirmesini istiyoruz. Aynı zamanda sizler okurken sizlere maddi destek de oluyoruz. 2002 yılında üniversite öğrencilerine verilen burslar 470 lira oldu. Yüksek lisans da bunu katlayarak geliyoruz. 7 milyondan fazla gencimiz şu anda üniversitede okuyor. Finlandiya nüfusunun 5 milyon, İrlanda 4 milyon olduğunu hatırlarsak küçük bir Avrupa ülkesi kadar genç nüfusumuz var. Sayın Cumhurbaşkanımızda hep söylüyor. Gençliğimiz, bugünümüz ve geleceğimiz diyoruz. Sizlere çok iş düşüyor inşallah bu taşıdığımız bayrağı sizlere teslim edeceğiz. Bu yüzden Gençlik Vakti dedik.

TÜRKİYE VAKTİNİ GENÇİLİK VAKTİNE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ

‘Türkiye Vakti’ni gençlik vaktine dönüştürüyoruz. Sizlerle çok daha güzel günlerde başarılara imza atmayı temenni ediyoruz’ diyen Prof. Dr. Günay, “Bir üniversite hocası olarak tüm hayatım gençlerle birlikte geçti. Şu anda siyasette de gençlerle birlikte aynı yaklaşımla çalışmaya çalışıyorum sizlerden gelen her talep her öneri bizler için çok önemli. İnşallah 24 Haziran’dan sonrada birlikte çalışacağız Sayın Bakanım liderliğinde gençlerimizin önünü açacağız” ifadelerine yer verdi. Ardından gençlerle birlikte sahur yapıldı.